Mazda była w tym roku gwiazdą Genewskiej Motor Show

Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit
3 min

Dlaczego? Bo: miała miejsce światowa premiera nowego modelu Mazda6 Station Wagon i jej europejska wersja, pokazano również badania projektowe Mazda VISION COUPE i Mazda KAI, SKYACTIV-X – Silnik benzynowy nowej generacji z rewolucyjnym zapłonem sprężającym.

Stoisko Mazdy prawdopodobnie było najbardziej pracowite podczas 88. Salonu Samochodowego w Genewie. Powód: Światowa premiera nowego samochodu Mazda6, europejskiej premiery nowego sedana Mazdy6 i dwóch oszałamiających samochodów koncepcyjnych – Mazdy VISION COUPE i Mazda KAI CONCEPT. Na wystawie pojawił się również rewolucyjny silnik benzynowy SKYACTIV-X nowej generacji Mazdy.

Najnowsza wersja Mazdy6 jest również jak dotąd najbardziej kompleksowa. Oferuje lepszą jakość w prawie każdym szczególe flagowego modelu Mazdy. Tak, więc wygląd zewnętrzny jest bardziej dojrzały, elegancki i szlachetny. Wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane z całkowicie nowymi siedzeniami, napęd SKYACTIV zapewnia teraz jeszcze więcej mocy, poprawiono dynamikę jazdy, poprawiono aerodynamikę, a hałas, drgania i nierówności (NVH) zostały zredukowane. Ponadto Mazda6 oferuje teraz jeszcze bardziej wszechstronny pakiet bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE z ekranem 360 ° i inteligentnym asystentem prędkości.

Mazda VISION COUPE została ostatnio uznana za “Najpiękniejszy samochód koncepcyjny roku”. Jego płynna, podstawowa forma przypomina tę z czterodrzwiowego coupé.. Zamiast tego skupiamy się teraz na prostej formie, zgodnej z hasłem “mniej znaczy więcej”, pomijając wszystko, co nieistotne. Niemal nieskończony czas i troska zostały zainwestowane w nowy kształt, a zwłaszcza w grę światła na powierzchniach. Nazwa “Kai” oznacza mniej więcej tyle, co ‘pionier’. W związku z tym Mazda KAI CONCEPT kompaktowy sedan  wyznacza przyszłość marki Mazda, ponieważ pokazuje przełomowe technologie firmy w bezpośredniej interakcji z najnowszą formą wzornictwa KODO. Następna generacja SKYACTIV-VEHICLE ARCHITECTURE zapewnia również, że ludzie z własnymi zdolnościami fizycznymi mogą uzyskać ostateczne połączenie między kierowcą a pojazdem.

Głównym tego powodem jest rewolucyjny napęd Mazdy SKYACTIV-X.

SKYACTIV-X jest pionierskim silnikiem z innowacyjną metodą spalania o nazwie “Spark Controlled Ignition Compression” (SPCCI), który ma wyłącznie Mazda. Pierwszy na świecie silnik benzynowy z zapłonem samoczynnym w masowej produkcji! Łączy zalety silnika benzynowego o zapłonie iskrowym – szybką ekspansję i czystsze spalanie – z zaletami samozapłonowego silnika wysokoprężnego – szybszą reakcję i oszczędność paliwa. Rezultatem jest silnik crossovera, który łączy w sobie najlepsze z dwóch technologii.

A więcej na temat nowinek ze świata Mazdy można znaleźć na stronie https://czestochowa.mazda-dealer.pl/.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *