Metaverse osiągnie zawrotne wyniki wzrostu. W tle Travis Scott i Microsoft

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Rynek Metaverse odnotuje łączną roczną stopę wzrostu (CAGR) 39,8%, aby osiągnąć 996 miliardów dolarów w 2030 r., ponieważ firmy na całym świecie, w tym te z sektorów niezwiązanych z technologią, coraz częściej inwestują w technologię, aby lepiej angażować klientów i świadomość marki ekspansji i identyfikacji nowych strumieni przychodów według danych GlobalData, wiodącej firmy zajmującej się danymi i analityką.

Najnowszy raport GlobalData „Metaverse Market Size, Share, Trends, Analysis and Forecasts by Vertical, Component Stack”. Region i segment 2022-2030 ” ujawnia, że ​​różni uczestnicy rynku z sektora technologicznego, w tym producenci półprzewodników, komponentów i oprogramowania aplikacyjnego, również wykorzystują metaverse. Doprowadziło to do tego, że wielkość rynku metaverse osiągnęła wartość 22,79 miliarda dolarów w 2021 roku.

 

Metaverse
Metaverse osiągnie zawrotne wyniki wzrostu. W tle Travis Scott i Microsoft 11

Deepak Agarwal, Project Manager w GlobalData, komentuje: „Od 2021 r. rynek mediów i rozrywki osiągnął znaczny udział w przychodach rynku metaverse. Doświadczenie rozrywkowe, które widzieliśmy w Metaverse, polegało na muzyce i koncertach. Kilka godnych uwagi z nich to występ martwej myszy na festiwalu Metaverse w decentrali i koncert grimesów, który zakończył tydzień mody meadowverse. Ponadto, w świecie innym niż blockchain, Travis Scott w Fortnite zorganizował ogromny koncert, który pokazał 20 miliardów dolarów, w tym towary, w porównaniu do 1,7 miliarda z regularnego programu.

- Advertisement -

Te zmiany i inicjatywy podejmowane w związku z wdrożeniem Metaverse prawdopodobnie będą napędzać wzrost rynku Metaverse w nadchodzącym okresie. Co więcej, Big Tech promuje metaverse, a Microsoft i Meta promują go jako idealne środowisko do obsługi pracy hybrydowej.

Azja i Pacyfik, Ameryka Północna razem posiadały 50% udziału w rynku Metaverse w 2021 r.

Silna obecność wielkich gigantów technologicznych w rozwiniętych gospodarkach Ameryki Północnej i gospodarkach wschodzących w regionie Azji i Pacyfiku napędza wzrost rynku metaverse. Według szacunków GlobalData oba regiony miały łącznie 50% udziału w rynku metaverse w 2021 roku.

Firmy w tych regionach koncentrują się na wykorzystaniu krytycznych technologii objętych tematem metaverse, takich jak Blockchain, uczenie maszynowe, AR i VR, AdTech, platformy płatnicze, aplikacje dla przedsiębiorstw, gry, zarządzanie danymi i inne. Ponadto, wzrost liczby startupów wykorzystujących te technologie zarówno w gospodarkach rozwiniętych, jak i wschodzących ostatecznie zwiększy przychody rynku metaverse.

Agarwal podsumowuje: „Metaverse nadal jest w dużej mierze koncepcyjny, ale może zmienić sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy, komunikują się i konsumują treści. Chociaż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, ma potencjał, aby stać się kolejnym mega-tematem w mediach cyfrowych. Co więcej, przyjęcie na dużą skalę technologii nowej generacji, w tym AR i VR, uwydatni przyjęcie metaverse przez większość zaangażowanych stron.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -