Netskope pozyskał nowych inwestorów. Zainwestowali 400 mln dolarów

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
4 min

Netskope planuje rozwój na rynkach globalnych. Firma pozyskała niedawno nowych inwestorów finansowych, którzy zainwestowali 401 mln dolarów. Jej celem jest rozwój na rynku, który do 2025r ma być wart na całym świecie ponad 36 miliardów dolarów.

Nowi inwestorzy to cztery z najważniejszych na świecie funduszy inwestycyjnych – Morgan Stanley Tactical Value, Goldman Sachs Asset Management, Ontario Teachers’ Pension Plan i Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments). Netskope planuje rozszerzenie swoich możliwości technologicznych i zasięgu rynkowego poprzez ciągły rozwój platformy na świecie oraz rozszerzenie strategicznych działań sprzedażowych, na rynku, który według szacunków analityków ma wartość 36 miliardów dolarów do 2025 roku.

Bezpieczeństwo nowoczesnych sieci w chmurze

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na pracę hybrydową i zdalną oraz przyspieszeniem wykorzystywania chmury, przedsiębiorstwa  muszą dostosować swoją strategię oraz architekturę bezpieczeństwa sieci i danych. W rezultacie, firmy coraz szybciej adoptują rozwiązania klasy SASE jako podstawowy element swojej strategii zero trust, aby chronić dane, wspierać działania transformacji cyfrowej oraz uzyskiwać lepszą efektywność w zakresie bezpieczeństwa z wykorzystaniem jednolitej architektury. Warto zauważyć, że przedsiębiorstwa coraz częściej poszukują możliwości pozyskania rozwiązań SASE od mniejszej liczby dostawców, aby zmniejszyć liczbę wykorzystywanych rozwiązań. Według Gartnera “do 2025 roku 65% przedsiębiorstw zintegruje poszczególne komponenty SASE u jednego lub dwóch wyraźnie współpracujących dostawców SASE, w porównaniu z 15% w 2021 roku.

“Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że tradycyjne rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa będą się zmieniać razem z użytkownikami, rodzajem wykorzystywanych danych i urządzeń do ich przetwarzania, które znajdą się w dużej mierze poza infrastrukturą firmy. Wymaga to zdecydowanie innego podejścia do kwestii cyberbezpieczeństwa.  Z filozofią opartą na chmurze, danych i kliencie, zbudowaliśmy platformę SASE, jedną z najszybszych i najbardziej zintegrowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa na świecie. Ułatwia ona pracownikom przedsiębiorstwom na całym świecie mobilność,  elastyczność i efektywności. Nasza platforma jednocześnie zabezpiecza użytkownikom dostępne dane i aplikacje, niezależnie od tego czy są w chmurze, w Internecie, czy pracują zdalnie lub w biurze.”

Sanjay Beri, CEO i współzałożyciel Netskope

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Netskope zdecydowanie poszerzył swoje możliwości:

- Advertisement -
  • Zwiększenie bazy klientów – do ponad 2400 klientów na całym świecie, w tym ponad 25 z listy Fortune 100, we wszystkich branżach, w tym usługach finansowych, opiece zdrowotnej, handlu detalicznym, telekomunikacji, produkcji, sektorze publicznym, high-tech
  • Rozszerzenie platformy SASE – przez organiczny rozwój nowych modułów a także strategiczne przejęcia firm WootCloud i Infiot. 
  • Rozwijający się portfel patentów – ponad 100 globalnych patentów przyznanych wynalazcom Netskope, w zakresie zapobiegania utracie danych, AI / ML, zapobiegania zagrożeniom, i innych strategicznych kategorii technologii.

Rozszerzenie sieci data center NewEdge-  teraz w 62 miastach na całym świece 

Nowe i rozszerzone zakresy współpracy z niektórymi z najlepiej znanych na świecie marek w zakresie chmury, dostawców usług i integratorów systemów, w tym Orange, Deloitte, Telefonica, KPN, AWS, Google Cloud, CrowdStrike, Mimecast, Okta i innych, które rozszerzają zasięg Netskope i zdolność do zdobywania udziałów w rynku.

Powiększony zespół- w firmie pracuje już ponad 2500 pracowników w 40 krajach na całym świecie. W 2022 roku firma Netskope wzmocniła również swój doświadczony zespół wykonawczy, do którego dołączyli liderzy z firm Salesforce, AWS, Cisco, Palo Alto Networks i innych.

SOURCES:Netskope
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -