Nowa wiceprezes Citrix ds. sprzedaży w kanale partnerskim w EMEA

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka  - Redaktor Brandsit 1 min czytania

Citrix powołał Pilkku Aasma na stanowisko wiceprezes ds. sprzedaży w kanale partnerskim na region EMEA. Nowa wiceprezes będzie odpowiedzialna za wzmocnienie relacji firmy z partnerami w regionie EMEA oraz za ich długoterminowe wyniki i rentowność. Ma również dbać o rozwój umiejętności partnerów w zakresie rozwiązań cyfrowej przestrzeni pracy, które wspierają pracę zdalną. To kolejna nominacja po Darenie Finney’u, który awansował na stanowisko dyrektora operacyjnego Citrix Channel na świecie. Obydwie osoby będą podlegały Bronwyn Hastings, starszej wiceprezes, odpowiedzialnej za globalną sprzedaż w kanale partnerskim Citrix.

Pilkku dołącza do Citrix po dwóch dekadach pracy w Microsoft, gdzie piastowała różne stanowiska kierownicze. Ostatnio kierowała sprzedażą i marketingiem w sektorze SMB w Niemczech. Wcześniej była bezpośrednio odpowiedzialna za 40 000 partnerów Microsoft w Niemczech i zajmowała różne stanowiska kierownicze sprzedażowe i operacyjne w Europie Zachodniej oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Pochodząca z Estonii Pilkku uzyskała tytuł licencjata z zarządzania biznesem międzynarodowym na Concordia International University w Tallinie. Posiada również dyplom z marketingu uzyskany w Kellogg School of Management, Northwestern University w Paryżu oraz dyplom z zarządzania z London Business School. Pilkku będzie pracowała w Monachium.

- Reklama -

Boom na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

W zeszłym roku prawie 7,5 tys. spółek wybrało tzw. estoński CIT. W porównaniu z 2021 r. nastąpił wzrost aż o

7 min czytania

Meta zapowiedziała kolejne cięcia. Pracę straci 10 000 osób

Firma Meta, która jest właścicielem Facebooka, ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku plan zwolnienia 11 000 pracowników, co stanowiło około 13%

2 min czytania

HPE kupi rozwiązanie do zarządzania operacjami IT

Hewlett Packard Enterprise poinformował o zawarciu ostatecznej umowy zakładającej przejęcie OpsRamp – firmy z sektora ITOM (zarządzanie operacjami IT), która

4 min czytania