Odgrzewany kotlet? Nie! Nowa i ulepszona Tesla Model 3 w Europie

Kuba Kowalczyk
Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit 2 min
2 min

Tesla, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie samochodów elektrycznych, niedawno ogłosiła wprowadzenie na rynek europejski ulepszonego i przeprojektowanego Modelu 3, wcześniej znanego jako Highland. Ten nowy model przynosi ze sobą wiele zmian, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które mają na celu poprawę komfortu jazdy, zasięgu oraz ogólnego doświadczenia użytkownika.

Zewnętrzne zmiany w Modelu 3 są wyraźnie widoczne, zwłaszcza z przodu samochodu. Wybrzuszenie z przodu zostało usunięte, a reflektory są teraz znacznie cieńsze. Co ciekawe, diodowe światła do jazdy dziennej przypominają te znane z samochodów marki Audi. Tesla postanowiła również wprowadzić kilka nowych wzorów felg aluminiowych oraz przeprojektować tylne światła i zderzak. Dostępne są także dwa nowe schematy malowania: czerwony i “stealth grey”.

srodektesla3.jpeg
Tesla

Wnętrze samochodu również przeszło znaczącą metamorfozę. Nowa deska rozdzielcza z oświetleniem LED, konfigurowalny panel oraz zmiany w kierownicy to tylko niektóre z nich. System informacyjno-rozrywkowy został zaktualizowany, oferując jaśniejszy i bardziej responsywny ekran oraz ulepszenia w zakresie łączności Bluetooth i Wi-Fi.

Jednak to, co prawdopodobnie najbardziej ucieszy pasażerów siedzących z tyłu, to nowy 8-calowy ekran, który umożliwia dostęp do regulowanej klimatyzacji, muzyki oraz aplikacji rozrywkowych, takich jak Netflix, YouTube czy Disney Plus.

Według informacji z Electrek, dostawy nowego Modelu 3 rozpoczną się w październiku w wybranych krajach Europy i na Bliskim Wschodzie. Cena Modelu 3 zaczyna się od 42 990 euro za wersję z napędem na tylne koła i 50 990 euro za wersję dalekiego zasięgu.

Tesla3
Tesla

Tesla kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych samochodów elektrycznych, wprowadzając na rynek europejski ulepszony i przeprojektowany Model 3. Z wieloma zmianami zewnętrznymi i wewnętrznymi, a nowy Model 3 ma na celu zaoferować użytkownikom lepsze doświadczenie jazdy i większy zasięg. Czy nowy Model 3 stanie się tak popularny jak jego poprzednicy? Czas pokaże.

Udostępnij