Ad image

OVHcloud zapowiada rewolucję w chmurze kwantowej

OVHcloud ogłosił na konferencji France Quantum 2024 ekspansję swojej oferty Quantum Notebooks, wprowadzając nowe rozwiązanie z obsługą SDK Qiskit, co stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na technologie kwantowe.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

OVHcloud zapowiedział na konferencji France Quantum 2024 rozszerzenie swojej oferty o nowe Quantum Notebooks. Produkt, wspierający rozwój technologii kwantowych, będzie teraz obsługiwać SDK Qiskit, otwartoźródłową bibliotekę opracowaną przez IBM.

Rozszerzenie to jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie obliczeniami kwantowymi oraz stanowi dopełnienie istniejącej gamy produktów OVHcloud, do której należą rozwiązania od takich firm jak Alice & Bob, C12, Eviden, Pasqal i Quandela. OVHcloud, będąc jednym z zalecanych dostawców środowisk kwantowych przez IBM, przejął pałeczkę po zakończeniu działalności IBM Quantum Lab 15 maja 2024 roku.

Innowacyjne Quantum Notebooks są projektowane z myślą o programistach i studentach, umożliwiając im projektowanie algorytmów przyszłości. Integracja z Qiskit, uznawanym za najpopularniejszy na świecie kwantowy framework, pozwala użytkownikom na tworzenie zaawansowanego oprogramowania w języku Python. To obejmuje tworzenie algorytmów, obwodów i impulsów przeznaczonych do wykorzystania w komputerach kwantowych.

Usługa Quantum Notebook with Qiskit jest dostępna w publicznej chmurze OVHcloud. Dodatkowo, startupy zarejestrowane w ramach OVHcloud Startup Program mają teraz dostęp do SDK Qiskit przez Quantum Notebook. Z kolei studenci uprawnieni mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do szerokiej gamy rozwiązań kwantowych oferowanych przez OVHcloud, w tym Qiskit.

Działanie to nie tylko zwiększa możliwości OVHcloud w zakresie oferowania nowoczesnych narzędzi w obszarze obliczeń kwantowych, ale także promuje edukację i rozwój nowych technologii, co jest kluczowe w obliczu szybkiego postępu w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *