Paul Cormier został powołany na stanowisko CEO w firmie Red Hat

klaudia
klaudia 2 min czytania

Red Hat poinformował dziś o powołaniu Paula Cormiera na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Cormier, który wcześniej pełnił funkcję prezesa Red Hat ds. produktów i technologii, zastąpił na tym stanowisku Jima Whitehursta, który obecnie piastuje stanowisko prezesa IBM.

– Szanse rozwoju Red Hat nigdy nie były większe niż obecnie. Jestem zaszczycony, że mogę przewodzić firmie, pomagając naszym klientom w rozwiązywaniu ich problemów i utrzymywać Red Hat w czołówce najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań IT – powiedział Paul Cormier, CEO w Red Hat.

Paul Cormier dołączył do Red Hat w 2001 roku. Jego, doświadczenie i wizja spowodowały istotne zmiany w strategii firmy oraz poszerzenie portfolio produktów i usług. Cormier wdrożył pionierski model subskrypcji, który przekształcił Red Hat z dostawcy oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym w głównego dostawcę rozwiązań IT klasy korporacyjnej.

Paul Cormier dokonał ponad 25 przejęć w Red Hat, przenosząc firmę daleko poza jej korzenie linuksowe i pomagając w stworzeniu nowoczesnych, opartych na innowacjach open source produktów IT. Dostępność produktów o otwartym kodzie klasy korporacyjnej i zmieniające się modele biznesowe sprawiły, że open source stał się źródłem innowacji w całej branży oprogramowania, czego efektem jest szybszy postęp.

Przez ponad dekadę Paul Cormier był kreatorem wizji otwartej chmury hybrydowej, dając klientom pełną elastyczność w uruchamianiu dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu i w dowolnej infrastrukturze. Wizja ta pomogła stworzyć Red Hat OpenShift, najbardziej kompleksową platformę Kubernetes klasy korporacyjnej, jako podstawę wdrażania chmury hybrydowej w wielu różnych branżach. Cormier nawiązał również partnerską współpracę z firmą Microsoft, dzięki czemu klienci mają szerszy wybór we wdrożeniach chmur hybrydowych. Paul Cormier odegrał także kluczową rolę w strukturalnym połączeniu Red Hat z IBM, skupiając się na rozwoju firmy przy jednoczesnym zachowaniu jej niezależności i neutralności.

Skomentuj
- Reklama -

Światowy Dzień Backupu – jak wybrać optymalne rozwiązanie dla firmy? Podpowiada ekspert Action Business Center

Eksperci firm badawczych zajmujący się  tematem cyberbezpieczeństwa są zgodni: w ostatnim czasie w Polsce lawinowo wzrosło zagrożenie cyberatakami. Celem hakerów

Robert Rogalski Business Developmenet Managerem Dell Technologies w TD Synnex

TD SYNNEX poinformował dziś o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Dell Technologies Robertowi Rogalskiemu, posiadającemu 26-letnie doświadczenie w branży

3 min czytania