in ,

Pierwsze kroki w chmurze dzięki VPS

Biznesowy rozpęd startupu nie musi wcale oznaczać wysokich nakładów finansowych na starcie. Rzadko kiedy zdarza się, aby już w fazie początkowej projekt wymagał znaczących wydatków na usługi wspomagające jego rozwój – oprogramowanie czy infrastrukturę. Wersja testowa aplikacji lub tzw. mvp (Minimum Viable Product) – czyli produkt o kluczowej funkcjonalności gotowy do wypuszczenia na rynek dla grupy testujących użytkowników – nie wymagają od twórców zapewnienia dużej mocy obliczeniowej. Z pomocą startującym przedsiębiorcom może przyjść jedno z prostszych rozwiązań na sprawdzenie możliwości i potencjału chmury obliczeniowej – wirtualny server VPS.

Wygoda wykorzystania

Rozwojowi internetowego biznesu towarzyszy wzrost ruchu w serwisie. Oczywiście jest to scenariusz optymistyczny zakładający powodzenie pomysłu, jednak od strony technicznej dla jego twórców oznacza konieczność zwiększenia parametrów serwerów, co z kolei generuje kolejne koszty. Wykorzystując VPS mogą oni zmieniać wykorzystywane zasoby ad hoc. Oznacza to, że technologię tę można z powodzeniem wykorzystywać np. na potrzeby planowanych dodatkowych kampanii, sezonowych wyprzedaży w przypadku prowadzonego e-sklepu lub innych działań, które powodują wzrost ruchu na stronie.

VPS jest rozwiązaniem działającym w modelu chmury, które w pełni wykorzystuje elastyczność i potencjał tego modelu dystrybucji usług i rozwiązań IT. Oferuje przy tym niezależność, ponieważ serwer VPS może być instalowany, konfigurowany, zarządzany oraz automatyzowany z poziomu klienta lub API. Co równie ważne, zwiększenie zasobów, a także podłączanie dodatkowych dysków odbywa się bez konieczności ponownego instalowania danych – usługa uruchamia się automatycznie, a użytkownik pokrywa jedynie różnicę w cenie pomiędzy dotychczasowymi, a zwiększonymi zasobami.

Uniwersalne zastosowania

Dzięki swojej elastyczności, serwery VPS spełniają różnorakie potrzeby cyfrowych twórców. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez deweloperów aplikacji, osoby które chcą przy ich pomocy hostować serwisy WWW, ale także przez twórców e-sklepów. Wirtualny serwer osobisty oferuje możliwości administrowania infrastrukturą bez konieczności poznawania wszystkich detali dotyczących sprzętu.

Serwer VPS powinien przede wszystkim  służyć jako praktyczne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, a jego konfiguracja nie powinna zabierać czasu użytkownikom. Dlatego, jako dostawcy technologii, zapewniamy gotowe do wykorzystania środowiska z preinstalowanymi aplikacjami, wśród których znajdują się popularne systemy CMS, WordPress, czy PrestaShop – mówi Anna Wieluńska, Digital Sales Manager w OVH.

VPS to także wsparcie

Jednym z głównych powodów, dla których VPS jest atrakcyjny dla startującego biznesu, jest zapewnienie dowolności w konfiguracji usług, połączone z elastycznością dostępną dzięki wirtualizacji. Dodatkowo pełną opiekę nad sprzętem, jego aktualizację i monitorowanie stanu działania zapewnia użytkownikom dostawca usługi. Wybierając infrastrukturę warto także wziąć pod uwagę takie elementy jak wsparcie 24/7, ochronę przed atakami DDoS (czy jest zawarta w cenie rozwiązania?), poziom gwarantowanej dostępności usługi czy ulokowanie serwera w konkretnym data center spełniającym określone wymogi bezpieczeństwa. To wszystko są istotne elementy, bo gwarantują spokojny sen przedsiębiorcy, ale i wymierne oszczędności, których szuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
GDPR

Jak zmiana w GDPR może pomóc przedsiębiorcom?

Jak zyskać na biznesie sezonowym wykorzystując nowe technologie?