Piotr Muszyński nowym członkiem rady nadzorczej eo Networks z Grupy Euvic

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Po przystąpieniu eo Networks do Grupy Euvic przyszedł czas na wzmocnienie kadry zarządzającej. Piotr Muszyński dołącza do rady nadzorczej i obok Wojciecha Wolnego, Tomasza Misiaka, Krzysztofa Zawadzkiego i Jacka Kujawy będzie dbać o rozwój spółki oraz realizację strategii na rok 2022. Plany zakładają przejęcie akcji w Euvic IT S.A (wraz z podmiotami zależnymi), realizację kolejnych akwizycji, pozyskanie dodatkowego inwestora branżowego oraz sprawdzanie możliwości przeniesienia notowań na główny parkiet GPW. W ramach realizacji strategii Integratora 2.0 eo Networks będzie zarządzać jednym z wiodących filarów biznesowych Grupy Euvic – Infrastruktura IT.

– Rok temu staliśmy się częścią dużej grupy technologicznej. Od tamtego czasu wprowadziliśmy istotne zmiany i usprawnienia, rozpoczęliśmy wiele przedsięwzięć oraz inwestycji. Postawiliśmy na dynamiczny rozwój i maksymalne wykorzystanie potencjału. Dołączenie do zespołu eo Networks Piotra Muszyńskiego to kolejny krok na mapie realizacji naszej strategii oraz wzmocnienia segmentu Infrastruktura IT. Piotr to osoba o niezwykle dużym doświadczeniu w branży, z niebanalnym wkładem w budowę społeczeństwa informacyjnego. Dlatego też bardzo cieszy nas perspektywa wspólnych działań na rzecz wzmacniania pozycji rynkowej i dalszego rozwoju spółkiBłażej Piech, prezes zarządu eo Networks S.A.

eo Networks oferuje usługi z zakresu rozwoju oprogramowania i serwisu IT. W portfolio jej usług znajdują się m.in.: rozwój dedykowanych rozwiązań webowych i mobilnych, product design czy outsourcing kompetencji IT. W ramach świadczeń serwisowych zapewnia gwarancję i naprawę sprzętu IT, urządzeń z technologią IoT, w tym najbardziej zaawansowanego sprzętu AGD, RTV oraz zarządzanie środowiskiem druku na terenie całego kraju. Firma sprzedaje również produkty i rozwiązania, takie jak: Digital Signage (cyfrowa dystrybucja treści multimedialnych na elektronicznych wyświetlaczach), sprzęt komputerowy, urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne.

eo Networks ma strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju filaru Infrastruktura IT w ramach grupy Euvic. Spółka posiada doświadczenie w zakresie wsparcia i serwisowania sprzętu dla największych podmiotów na rynku, autorskie oprogramowanie, doskonale ułożone procesy oraz ogólnopolską sieć specjalistów w całym kraju. Zaproszenie do rady nadzorczej Piotra Muszyńskiego ma znaczenie dla realizacji długofalowej strategii rozwoju spółki i jej planów związanych z konsolidacją aktywów wokół segmentu Infrastruktura IT.

– 20-letnia historia spółki eo Networks jest imponująca i udowadnia, jak wiele można osiągnąć na trudnym rynku usług technologicznych. Cieszę się, że będę miał możliwość współpracy z akcjonariuszami jako członek rady nadzorczej. Podzielam ich wizję i podejście do biznesu opartego na skuteczności, systematyczności i etyce zawodowej. Zamierzam aktywnie wspierać zarząd w tworzeniu i realizacji strategii spółkimówi Piotr Muszyński.

Piotr Muszyński przez 17  lat związany był z Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska), gdzie pełnił obowiązki dyrektora Pionu Kontaktów z Klientami, dyrektora Dywizji Obsługi i Sprzedaży, a także dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. Obsługi i Sprzedaży. W 2008 roku powołany został na członka zarządu TP ds. Operacyjnych, zaś rok później na stanowisko wiceprezesa zarządu TP ds. Operacyjnych. W latach 2016-2018 pełnił rolę wiceprezesa zarządu ds. Strategii i Transformacji Orange Polska S.A. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą i doradczą skupioną na rozwoju infrastruktury i usług społeczeństwa informacyjnego. Jest prezesem spółki inwestycyjnej FixMap, oraz udziałowcem spółki technologicznej Synestica. Piotr Muszyński to także członek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN oraz doradca społeczny Prezydenta Pracodawców RP ds. teleinformatyki. Za swoje osiągnięcia zawodowe został dwukrotnie wyróżniony nagrodą Złotej Anteny Świata Telekomunikacji w 2010 r. oraz Złotym Cyborgiem podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki w 2011 roku.

– Przyszłość eo Networks jest związana z rosnącym potencjałem rynku opartego na szeroko rozumianej technologii, zarówno w zakresie oprogramowania, jak i elektroniki użytkowej. Większość procesów przenosi się dzisiaj do Internetu, jako podstawowego medium transakcyjnego, a co za tym idzie opiera się na bardzo wysokich wymaganiach związanych ze sprawnością działania aplikacji i urządzeń. To zaś sprawia, że wsparcie profesjonalnych firm, spełniających najwyższe oczekiwania użytkowników w zakresie SLA, staje się niezbędnepodsumowuje Piotr Muszyński.