Ad image

Płytki do połowy ściany, łazienki do połowy w płytkach – jak zadbać o wystrój i izolacje?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit

Przy okazji urządzania łazienki coraz więcej osób decyduje się na niestandardowe rozwiązania dotyczące zarówno barwy czy wzoru płytek, jak również sposobu ich układania. Zauważalnym trendem zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i domów jednorodzinnych są łazienki do połowy wyłożone płytkami. Dzięki farbom i tapetom wodoodpornym domownicy mogą przygotować ciekawą aranżację nawet przy wykorzystaniu standardowych płytek czy gresów. Przekonaj się, jak ciekawym i nieszablonowym rozwiązaniem są płytki do połowy ściany w łazience.

Płytki łazienkowe – ciekawe aranżacje, które można uzyskać samym sposobem układania elementów

Dobierając płytki łazienkowe – klink.pl coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na ich kolor, wzór, strukturę czy materiał, z jakiego zostały wykonane, ale również uwzględnia kształt elementów oraz to, w jaki sposób płytki zostaną ułożone. Stąd duża popularność gresu czy kafelków, które układane są do połowy ściany, co pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji nawet z prostych płytek. Możliwości są niemal nieograniczone, a domownicy mogą zdecydować się na ściany i podłogi utrzymane w tym samym stylu lub wybrać dodatkowy model np. do wykończenia posadzki, wyraźnie zaznaczając granice między obiema powierzchniami.

płytki, dom

Płytki do połowy ściany – czy w całej łazience można zdecydować się na takie rozwiązanie?

Wykończenie ścian łazienki płytkami tylko do połowy wysokości powierzchni możliwe jest dzięki zastosowaniu wodoodpornych ścian czy tapet, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci. Nie wszędzie jednak takie rozwiązanie będzie wystarczające, dlatego konieczne będzie wydzielenie tzw. strefy kąpielowej, czyli przestrzeni wewnątrz kabiny prysznicowej lub wokół wanny, która całkowicie będzie wyłożona płytkami. Pozwoli to odizolować ściany od negatywnego działania wilgoci.

płytki, dom

Łazienka do połowy w płytkach – na jaki rodzaj gresu warto się zdecydować?

Płytki na podłogę klink.pl można bez przeszkód umieścić również na ścianach, tworząc ciekawe kompozycje – klasycznym rozwiązaniem jest biel kafelków z czarnymi ścianami. Na popularności zyskują jedną płytki imitujące dobrze znane materiały – gres betonowy czy drewnopodobny doskonale sprawdza się łazience, pasując do industrialnego stylu.

płytki, dom

Płytki 3D, czyli rozwiązanie stworzone do wykończenia ścian w łazienkach

Świeżym rozwiązaniem są natomiast płytki strukturalne, które cechują się wypukłościami o różnych kształtach. W projekcie łazienki do połowy w płytkach często stosuje się tzw. kafelki 3D falowane, które optycznie powiększają łazienkę, a do tego nadają wnętrzu nieszablonowego wyglądu.

Artykuł sponsorowany