Polskie akcenty w Norymberdze na IT SA

Udostępnij

IT SA w Norymberdze to największa w Europie impreza targowa poświęcona bezpieczeństwu IT i jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie tego typu. Tematyka kongresu oraz zakres prezentowanych rozwiązań dotyczy bezpieczeństwa przetwarzania w chmurze, urządzeń końcowych, Internetu Rzeczy, baz danych i zabezpieczeń sieci. Wystawa jest wyjątkową platformą dla ekspertów na poziomie C i specjalistów ds. Bezpieczeństwa IT, od przemysłu, usług i administracji po programistów i dostawców usług bezpieczeństwa IT. W czasie IT SA pokazywane są premierowe rozwiązania wiodących producentów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Oprócz towarzyszącego Kongresowi @it-sa, który rozpoczął się już dzień wcześniej, otwarte forum na temat technologii i zarządzania oraz forum międzynarodowe stanowią kolejne platformy do globalnego dialogu branżowego. Tutaj, w licznych wykładach i prezentacjach od 8 do 10 października, dostarczono wiedzy na temat bieżących problemów, przedstawiono strategię i rozwiązania techniczne prowadzące do większego bezpieczeństwa IT.

Trochę statystyki

W 2018 r. 698 wystawców z 27 krajów zaprezentowało swoje najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa w trzech salach. Dzięki 14 290 odwiedzającym targi po raz kolejny udowodniono, że jest to nieodzowne wydarzenie dla branży bezpieczeństwa IT. Tegoroczna jedenasta edycja targów zgromadziła natomiast 750 wystawców z 25 krajów, rozmieszczonych w 4 halach, którzy zaprezentowakli najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa IT. Targi odwiedziło 15 632 gości z kilkudziesięciu krajów świata.

Na targach wystawiała się czołówka światowych gigantów, takich jak Cisco, Sophos, ESET, Kaspersky, Acronis czy Microsoft, całkiem sporo dystrybutorów (głównie VAD) oraz resellerów, firm strickte usługowych i konsultingowych (np. wdrażających ISO 2700x i RODO, przeprowadzających testy penetracyjne).

Polskie akcenty

Wśród wystawców można było znaleźć również polskie firmy: Axence, Cypherdog, Fudo Security i Rublon. Według Redakcji to dość skromna reprezentacja na tego typu targach, ponieważ w Polsce powstało całkiem sporo rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, a rozwój sprzedaży w krajach DACH jest dla polskich firm chyba dość oczywisty z racji odległości geograficznej i pojemności rynku. Oczywistym jest, żeby zaistnieć np. na rynku niemieckim najlepiej sprzedawać swoje rozwiązania albo przez lokalnych, niemieckojęzycznych przedstawicieli czy partnerów. Niemieccy klienci są dość zamknięci na rozwiązania z krajów CEE, ale droga przez IT SA jest oczywista. Według wielu odwiedzających targi oraz samych wystawców, kto nie istnieje na ITSA, ten nie zaistnieje na rynku niemieckim.

Axence

Swoje stoisko na targach IT-SA miała krakowska firma Axence, producent rozwiązania do zarządzania i bezpieczeństwa IT – Axence nVision®. Producent oprogramowania starał się aktywnie promować na stoisku, przyciągając odwiedzających licznymi konkursami z nagrodami.   Firma zdecydowała się również na promocje marketingową w materiałach dla zwiedzających aby przyciągnąć zainteresowanych. Zespół Axence pracował nie tylko na stoisku, lecz również podczas spotkań w  poszczególnych halach targów. Axence działa na rynkach międzynarodowych od początku swojej działalności, jednak tym roku podjęła jeszcze większe wysiłki biznesowo-marketingowe w celu ekspansji na rynkach zagranicznych. Efektem tych działań są nowe, duże sprzedaże na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Bułgaria, Litwa, Czechy). Rynki niemieckojęzyczne są kolejnym celem spółki.

Zwiększyliśmy skalę działań promocyjnych i biznesowych na rynkach zagranicznych. Jesteśmy na Targach IT-SA aby zaprezentować swoje rozwiązania klientom z rynków niemieckojęzycznych. Drugim naszym celem, jest pozyskanie nowych, aktywnych partnerów na tych rynkach. Szukamy firm, które skupiają się na jakości dostarczanych produktów i wysokich standardach obsługi klienta. W rozmowach pomaga nam posiadane portfolio Klientów referencyjnych, którzy pochodzą z rynku niemieckiego. Staramy się ma ksylanie wykorzystać czas na targach. Cześć zespołu na targach odpowiada za obsługę stoiska, a część za aktywne działania biznesowe i spotkania z partnerami. Nasze stoisko wzbudza spore zainteresowanie, co oczywiście było wyzwaniem, gdyż musimy się wyróżniać spośród setek wystawców. Tak duże targi często przypominają konkurs piękności, gdzie największe i najbardziej kolorowe stoiska przyciągają tłumy. W naszym przypadku przyciągaczem są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz atrakcyjna forma prezentacji produktu –  opowiadał Robert Posłajko, PR & Marketing Manager w Axence.

Cypherdog

Dla wrocławskiego Cypherdoga była to kolejna impreza targowa w tym roku. Cypherdog to narzędzie do bezpiecznej wymiany plików, szyfrowany komunikator desktopowy i mobilny, storage w chmurze oraz szyfrowanie lokalnych zasobów.

Naszym celem na targach było nawiązanie kontaktu z dystrybutorami działającymi na rynkach DACH oraz przedstawienie naszego rozwiązania potencjalnym resellerom, tak więc nasze działania miały miejsce nie tylko na stoisku ale również aktywnie poszukiwaliśmy partnerów sprzedających rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa – powiedział Przemysław Kucharzewski, VP Sales Cypherdog – Ze swojej strony radzę wszystkim zainteresowanym targami podjąć decyzję o w miarę wcześnie, aby móc wybrać najlepszą lokalizację stoiska, zdecydować się na zabudowę realizowaną przez zewnętrzną firmę, co poszerza możliwości prezentacji swojej firmy oraz ogranicza koszty. Warto też umawiać się na spotkania przed samymi targami za pomocą aplikacji lub portalu targowego, ponieważ niektórzy wystawcy są naprawdę mocno zajęci i ciężko w wielu przypadkach choćby wymienić się wizytówkami.

Fudo Security

Fudo Security to producent rozwiązań z zakresu zarządzania dostępem uprzywilejowanym (PAM), posiadający klientów w 80 krajach świata.

Nie moglibyśmy podsumować zeszłotygodniowej konferencji IT-SA w Norymberdze inaczej niż wyjątkowa. Po raz pierwszy Fudo Security uczestniczyło w wydarzeniu ramię w ramię ze swoimi strategicznymi partnerami na rynkach niemieckojęzycznych: firmami iKomm i 8soft. W efekcie, dziesiątki osób miały okazję zobaczyć demonstracje produktu i podziwiać jego możliwości na stoisku w ciągu trzech dni konferencji.

Widoczny wzrost świadomości społeczeństwa w temacie przełożył się na doskonałą frekwencję oraz merytoryczne rozmowy z reprezentantami różnych branż, a samo wydarzenie w pełni zasługuje na miano jednej z największych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie. Podsumowując, wydarzenie zostało pozytywnie ocenione zarówno przez Fudo Security, jak i partnerów firmy. – powiedział Andrzej Rodzin, EMEA Marketing Manager

Co za rok?

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne targi będę nie mniej udane od tegorocznych, a także, że weźmie w nich udział więcej wystawców z naszego kraju, ponieważ polskie rozwiązania nie odstają od wielu produktów pochodzących od dostawców z USA czy krajów Europy Zachodniej.

Zobacz

UOKiK: ponad 300 tys. zł kary dla spółki skupującej hurtowo zboże

Prezes UOKiK nałożył ponad 300 tys. zł kary na spółkę PolishAgri, skupującą hurtowo różne gatunki zbóż głównie od rolników indywidualnych - podał UOKiK. Firma żądała od rolników całości zakontraktowanych dostaw, nawet jeśli nie mogli tego zrobić np. z powodu suszy czy powodzi - dodał.

Produkcja cementu po I półroczu br. wzrosła o 8,6 proc., ale zużycie będzie maleć

Produkcja cementu po I półroczu br. wzrosła o 8,6 proc. W całym 2022 r. prognozowany jest spadek jego zużycia o 4 proc. w stosunku od ubiegłego roku. To efekt spowolnienia w sektorze budowlanym, które uwidoczni się najbardziej w II połowie roku - przekazało PAP Stowarzyszenie Producentów Cementu.

NBP: aktywa rezerwowe Polski na koniec lipca wynosiły 154,1 mld euro

Na koniec lipca 2022 r. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wynosiły 154,1 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 157,6 mld dolarów - podał bank centralny w piątkowym komunikacie.

Nowe przepisy pozwolą rozliczyć prywatne elektryki wykorzystywane w celach służbowych

Wprowadzenie możliwości zwrotu pracownikom kosztów używania do celów służbowych samochodów prywatnych z napędem elektrycznym lub hybrydowym, ale także napędzanych wodorem, przewiduje projekt ustawy, o którym w poniedziałek poinformowano w wykazie prac legislacyjnych rządu.

D. Piontkowski: wnioskujemy, by wysokość subwencji oświatowej na przyszły rok uwzględniała rosnące ceny energii

Ministerstwo Edukacji i Nauki wnioskuje, by wysokość subwencji oświatowej na przyszły rok uwzględniała rosnące ceny energii - powiedział w poniedziałek wiceszef resortu Dariusz Piontkowski.

Nowoczesny pojazd, czyli centrum danych na kołach

Sterowane oprogramowaniem, autonomiczne i podłączone do sieci – tak wygląda...
- Reklama -

REKLAMA