Poly ma nowego CEO

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka  - Redaktor Brandsit 1 min czytania

Plantronics, Inc.  ogłosiła decyzję o powołaniu Dave’a Shull’a na stanowisko CEO. Pan Shull zastąpił Roberta Hagerty’ego, który pełnił tę funkcję tymczasowo – od lutego 2020 roku. Hagerty pozostaje członkiem zarządu, w ramach którego jest odpowiedzialny za nadzór nad zespołami Zarządzania oraz Strategii, a także Fuzji i Przejęć. Z kolei Marv Tseu pozostaje na stanowisku wiceprzewodniczącego zarządu.

Dave Shull pełnił funkcję CEO w TiVo Corporation, gdzie zdobył znaczące doświadczenie w dziedzinie sprzętu komputerowego dla klientów indywidualnych i ożywił wizerunek marki. Pod kierownictwem Shulla skorygowany zysk EBITDA TiVo wzrósł o 55% od I kwartału 2019 do II kwartału 2020 roku. Przed objęciem przewodnictwa w TiVo pełnił funkcję dyrektora generalnego kanału The Weather Channel. Dave Shull ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu mediami cyfrowymi i technologiami telekomunikacyjnymi. Posiada również duże doświadczenie w zakresie transformacji operacyjnej i rynków kapitałowych. Przed objęciem zostaniem CEO w The Weather Channel, przez 10 lat pełnił różne funkcje wykonawcze w DISH Network/EchoStar, w tym wiceprezesa wykonawczego i dyrektora handlowego, starszego wiceprezesa ds. programowania, starszego wiceprezesa i dyrektora zarządzającego w regionie Azji i Pacyfiku oraz wiceprezesa ds. operacyjnych. Pan Shull posiada tytuł A.B. Uniwersytetu Harvarda oraz M.B.A. Uniwersytetu Oxfordzkiego.

- Reklama -

Polska spółka istotnym graczem na rynku AI i Big Data

W 2022 roku polska spółka Addepto umocniła swoją pozycję na międzynarodowym rynku rozwiązań opartych na Sztucznej Inteligencji (AI) i Big

4 min czytania

Min. Moskwa: będziemy dalej blokować unijne regulacje dot. silników spalinowych

Wraz z innymi państwami będziemy nadal blokować unijne regulacje dot. samochodów z silnikami spalinowymi - zapowiedziała w poniedziałek minister klimatu

2 min czytania

Kryzys energetyczny stawia sektor IT pod ścianą: jak firmy radzi sobie z kosztami energii?

Za energię więcej płacą nie tylko odbiorcy indywidualni. Blady strach padł również na firmy, które muszą podwyższać koszty swoich usług.

8 min czytania