Popyt na elektronikę użytkową słabnie

Udostępnij

Według badań TrendForce, patrząc na NAND Flash, których ceny w bardziej wrażliwy sposób odzwierciedlają rynek, dostawcy są coraz bardziej zmotywowani do obniżania cen w zamian za sprzedaż ze względu na słaby popyt detaliczny od marca i bardziej konserwatywne perspektywy dla wysyłek innych produktów końcowych . Oczekuje się, że cena NAND Flash zacznie spadać w maju, a podaż NAND Flash będzie stopniowo przewyższać popyt w drugiej połowie 22. Spadek cen NAND Flash w 3Q22 może wynieść 5~10%.

Jednocześnie TrendForce wskazuje, że lutowy incydent skażenia w Kioxia miał zacieśnić rynek w 2Q22 i 3Q22. Jednak w wyniku rosnącej inflacji i wojny między Rosją a Ukrainą, popyt rynkowy na produkty konsumenckie w tradycyjnym szczycie sezonu drugiej połowy roku jest w trendzie konserwatywnym, a ceny klienckich dysków SSD, eMMC i UFS w III kwartale 22 pozostawać bez zmian w porównaniu do 2Q22, odrywając się od pierwotnych oczekiwań, że ceny mogą wzrosnąć. Jeśli chodzi o dyski SSD dla przedsiębiorstw, ponieważ popyt na centra danych pozostaje silny, nie zaobserwowano jeszcze znaczącej korekty popytu. Jednakże, ponieważ cały rynek pamięci NAND Flash stopniowo przechodzi w nadpodaż, ceny w 3Q22 wzrosną tylko nieznacznie, o około 0~5%.

Słabnący popyt w okresie niesłabnącej ekspansji produkcji, NAND Flash może napotkać nadpodaż w drugiej połowie 22

Z punktu widzenia popytu, ze względu na wojnę między Rosją a Ukrainą, rosnącą inflację i pandemię w Chinach, ogólny popyt na elektronikę użytkową jest słaby. Popyt na Chromebooki gwałtownie spadł na początku 2022 r., gdy zniknął zewnętrzny popyt z powodu pandemii. W przypadku konwencjonalnych notebooków sytuacja z modelami komercyjnymi i konsumenckimi przedstawia rozbieżność. Popyt na notebooki komercyjne korzysta z powrotu do biura, który ma miejsce w wielu krajach, podczas gdy w przypadku notebooków konsumenckich jest odwrotnie. W związku z tym ogólny popyt na notebooki w 2022 r. będzie niższy w porównaniu z popytem w 2021 r. Jeśli chodzi o smartfony,

Jeśli chodzi o podaż, Samsung koncentruje się na znacznym przyszłym wzroście w sektorze dysków SSD dla przedsiębiorstw i nadal utrzymuje swój pierwotny plan rozbudowy pojemności, zwłaszcza po wykolejeniu linii produkcyjnej NAND z powodu blokady Xi’an pod koniec zeszłego roku. W celu ustabilizowania przyszłej działalności zakładu, moce produkcyjne fabryki P2L w Korei Południowej stale rosną. Yangtze Memory Technologies (YMTC) również rozszerzy swój plan wprowadzania płytek w drugiej połowie 22 roku. Ponieważ wskaźnik wydajności 128 litrów osiągnął cel firmy i udało się jej włamać do łańcucha dostaw smartfonów pierwszego poziomu w pierwszej połowie 22, YMTC przyspieszy również produkcję w swojej drugiej fabryce w Wuhan. W związku z tym TrendForce wskazuje, że ogólne osłabienie popytu utrzyma się w 2022 r., ale niektórzy producenci utrzymają wzorzec rozszerzania produkcji, rynek NAND Flash stanie w obliczu nadpodaży w drugiej połowie 22 roku. Jak wspomniano powyżej, w 3Q22 ceny różnych produktów pozostaną na stałym poziomie lub zmniejszą się ich wzrosty.

Źródło:TrendForce

Zobacz

Prezes Polregio: jest wstępne porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń

W Polregio wypracowano wstępne porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń - poinformował w środę PAP prezes największego polskiego przewoźnika pasażerskiego Artur Martyniuk. Zaznaczył, że do zawarcia ostatecznego porozumienia potrzebna jest jeszcze zgoda marszałków województw.

Ropa na rynkach w poniedziałek rano tanieje o około 1,5 proc.

Notowania ropy na rynkach w poniedziałek rano spadają o około 1,5 proc. Baryłka Brent kosztuje nieco ponad 109,7 dol., natomiast amerykańska ropa WTI - 108,7 dol. za baryłkę.

Wyhodowano rośliny w glebie z Księżyca

Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się wyhodować rośliny w glebie pobranej z powierzchni Księżyca. Zdaniem specjalistów to kamień milowy w procesie eksploracji Srebrnego Globu oraz całego kosmosu.

Naukowcy odkryli jezioro wielkości miasta pod pokrywą lodową na Antarktydzie

Naukowcy badający spód największej na świecie pokrywy lodowej na Antarktydzie Wschodniej, odkryli jezioro wielkości miasta, którego osady mogą zawierać historię pokrywy lodowej od początków jej istnienia. Praca została opublikowana w czasopiśmie "Gelology".

Bessa na Wall Street; indeksy najniżej od 52 tygodni

Po spadkach na poniedziałkowej sesji o 2,0-4,3 proc. indeksy S&P 500, Dow Jones Industrial i Nasdaq Composite, zgodnie zamknęły notowania na najniższych poziomach od roku. Do trzymania akcji w portfelach inwestorów zniechęca kombinacja rosnących stóp procentowych i obawy przed silnym gospodarczym spowolnieniem.

„Rz”: Rekordy na Towarowej Giełdzie Energii

Wysokie ceny energii elektrycznej przebiły rekordowy poziom 1000 zł za MWh dostarczony na 2023 r. Ten poziom notujemy od początku tygodnia. Rodzą się pytania, co stoi za takimi wzrostami - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
- Reklama -