Pożyczka na remont – jak ją uzyskać?

Bartosz Martyka
3 min

Planujesz remont, ale nie masz wystarczających oszczędności? Gdy nie chcesz odkładać go na później, najlepszym wyborem będzie skorzystanie z pożyczki. Jak możemy ją uzyskać?

Szybka, wygodna, tania – pożyczka to sprawdzony sposób wtedy, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki na różne cele. Dzięki niej możemy sfinansować również remont, zarówno ten generalny, jak i lekkie odświeżenie domu, gdy nie chcemy wydawać na ten cel sporej sumy.

Po pożyczkę możemy udać się zarówno do banku, jak również możemy skorzystać z usług pozabankowych firm pożyczkowych. Co warto wybrać?

Pożyczka na remont – ile pożyczyć?

Jeśli chcemy skorzystać z pożyczki na remont, powinniśmy przede wszystkim rozpocząć od określenia kwoty, którą chcemy pozyskać. W tym celu powinniśmy podliczyć ogólne koszty związane z remontem, a następnie zaokrąglić je w górę, ponieważ podczas prac zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki.

REKLAMA

Najczęściej na remont pożyczamy kilka tysięcy czy kilkanaście tysięcy złotych. Taką sumę możemy uzyskać zarówno bankowo, jak i pozabankowo – także całkowicie przez internet.

Pożyczka na remont – zwróć uwagę na koszty

Najlepiej poszukiwać takiej pożyczki, która będzie cechowała się przystępnymi cenami. Wbrew pozorom, możemy otrzymać ją nie tylko w bankach, ale także pozabankowo, na przykład w serwisie kokos.pl, gdzie koszty pożyczek nie odbiegają znacząco od tych bankowych.

Oprócz kosztów warto także sprawdzać, czy dana oferta jest bezpieczna przez kontrolę wiarygodności oraz opinii na temat pożyczkodawcy, a także zapoznać się z warunkami oferty.

Pożyczka na remont – jakie warunki trzeba spełnić?

Gdy pożyczamy niższe sumy w ramach pożyczek gotówkowych, nie musimy spełniać skomplikowanych warunków. Często istnieje także możliwość otrzymania pożyczki tylko na dowód – to możliwe w przypadku serwisu kokos.pl dla kwot do 10 000 złotych.

Nie oznacza to jednak, że pożyczkę możemy otrzymać bez spełnienia żadnych innych warunków. Banki i pozabankowe firmy pożyczkowe dokładnie sprawdzają swoich klientów w BIK oraz w bazach BIG, które nazywane są także bazami dłużników. Jeśli mamy niespłacone długi, wtedy istnieje ryzyko, że spotkamy się z odmową po złożeniu wniosku o pożyczkę gotówkową.

Artykuł sponsorowany