Prezes SAP Polska obejmuje kierownictwo w regionie CEE

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
2 min

Prezes SAP Polska Kinga Piecuch obejmie od maja funkcję Head of General Business and Global Channel SAP w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Austrii. W nowej roli Kinga Piecuch będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Austrii, oraz sieci partnerów SAP w tym regionie. W pierwszym okresie sprawowania nowej funkcji – do czasu ogłoszenia następcy – będzie łączyła tę rolę z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska.

Dzięki zaangażowaniu i pracy całego zespołu SAP Polska w ciągu ponad pięciu lat osiągnęliśmy fenomenalne wyniki i umocniliśmy naszą pozycję lidera segmentu oprogramowania dla biznesu. Zmieniliśmy też oblicze naszej organizacji. Gdy obejmowałam stery w SAP Polska, byliśmy postrzegani jako dostarczyciel rozwiązań tylko dla dużych firm i korporacji. Teraz około 50% wszystkich klientów SAP w Polsce to małe i średnie firmy. Jestem dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy i wierzę, że w całym regionie CEE mamy jeszcze wiele dobrego do zrobienia dla segmentu MŚP, który w strategii SAP zajmuje istotne miejsce – mówi Kinga Piecuch

Stanowisko prezesa SAP w Polsce objęła w 2014 roku, kiedy spółka była jedynie lokalnym oddziałem zatrudniającym 140 osób i koncentrującym się na sprzedaży oraz implementacji rozwiązań. Dziś SAP w naszym kraju zatrudnia około 600 osób a w jego strukturach znajdują się dwa centra rozwoju oprogramowania w Gliwicach i Krakowie, zaznaczono w informacji.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *