Ad image

BrandsWeek

BrandsWeek

Przegląd rozwiązań chmurowych

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 10 Min Read

Spis treści

Platforma HPE GreenLake

Platforma HPE GreenLake umożliwia obsługę aplikacji i danych w każdym miejscu na podobieństwo chmury, pozwalając na szybsze wdrożenie przełomowej technologii i uproszczenie działalności. Rozwiązanie HPE GreenLake udostępnia infrastrukturę jako usługę (IaaS) na potrzeby obsługi obciążeń roboczych — lokalnie, z pełnym zarządzaniem w modelu płatności zależnych od wykorzystania na brzegu sieci, w kolokacjach i w centrum danych.

HPE GreenLake - Chmura prywatna

Chmura, cloud

HPE GreenLake zapewnia zautomatyzowaną chmurę prywatną, do uruchamiania, wspierania i rozwijania dowolnych aplikacji. Umożliwia wdrażanie maszyn wirtualnych i kontenerów w dowolnej kombinacji w całej infrastrukturze, a użytkownikom daje swobodę samodzielnego obsługiwania swoich zasobów za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika, tak jak w przypadku chmury publicznej. Przeniesienie do chmury prywatnej jest proste, ponieważ system opiera się na znanych technologiach hiperwizorów i kontenerów.

HPE GreenLake dla partnerów

HPE GreenLake dla partnerów może zapewnić klientom pożądane przez nich rezultaty. Wieloletnie zaangażowanie HPE w rozwój poprzez partnerów handlowych i we współpracy z nimi obejmuje nowe możliwości uzyskiwania przychodów i rozwoju biznesu dzięki platformie HPE GreenLake. Umożliwia zwiększenie przewagi konkurencyjnej, poprzez ofertę kompleksowego portfolio usług w chmurze oraz uzupełnienie własnych usług o wartość dodaną – wszystko to przy jednoczesnym wzmocnieniu relacji z klientami.

HPE GreenLake for Block Storage

chmura, kubernetes

HPE GreenLake for Block Storage to pierwsza blokowa pamięć masowa jako usługa, która zapewnia zwinność samoobsługi i gwarantowaną dostępność na poziomie 100% w przypadku aplikacji o znaczeniu krytycznym. Pozwala zaoszczędzić 98% czasu obsługi dzięki funkcji Intent-based Provisioning oraz automatyczne przewidzieć i rozwiązać 86% problemów z pamięcią masową dzięki rozwiązaniu HPE InfoSight opartemu na sztucznej inteligencji.

HPE Backup and Recovery Service

HPE Backup and Recovery Service to usługa oparta na SaaS, pozwalająca uprościć ochronę danych w chmurze hybrydowej dzięki natychmiastowemu przywracaniu, szybkiemu odzyskiwaniu w siedzibie firmy i opłacalnej długoterminowej retencji w chmurze. Usługa HPE Backup and Recovery Service ułatwia ochronę maszyn wirtualnych VMware oraz Amazon Elastic Block Store i Elastic Compute Cloud dzięki globalnym zasadom ochrony, automatyzacji i bezpieczeństwa.

3S Cloud2B

Cloud2B od Grupy 3S to zestaw komponentów, umożliwiający zbudowanie własnego systemu IT w oparciu o rozwiązania chmury obliczeniowej.

W ramach Cloud2B dostępne są usługi, taki jak wirtualne centrum danych, backup i replikacja czy storage. Za właściwe połączenie wybranych komponentów odpowiada zespół inżynierów o wysokich kompetencjach, współpracujący z czołowymi dostawcami sprzętu i oprogramowania m.in. Microsoft, VMware, Veeam.

3S TeleCloud

TeleCloud to platforma usług telekomunikacyjnych skoncentrowanych wokół telefonii IP, unified communications i call center. 

3S zaznacza, że unikalny mix rozwiązań sprzętowych i chmurowych w połączeniu z kompetencjami inżynierów, pozwala zaspokoić niemal wszystkie potrzeby związane z telefonią stacjonarną oraz pracą na odległość. Firma koncentruje się na indywidualnych, szytych na miarę, kompleksowych rozwiązaniach, które podnoszą efektywność komunikacji w firmie, wspierają działania handlowe i marketingowe oraz pomagają optymalizować wydatki. W ramach TeleCloud 3S buduje rozwiązania z szeregu komponentów – od prostych usług telefonii IP, przez centrale wirtualne, urządzenia i oprogramowanie do tele i wideokonferencji, po zaawansowane narzędzia dla call center. 

Projekty realizowane w ramach TeleCloud pomagają zrealizować m.in. wewnętrzną, firmową sieć telefoniczną, zapowiedzi głosowe, kolejkowanie i nagrywanie rozmów, a nawet integrację call center z CRM.  3S wdraża także rozwiązania do komunikacji audio i wideo umożliwiające pracę zdalną. Dodatkowo, istnieje możliwość przygotowania m.in. zapowiedzi IVR (bogata baza głosów), rejestrator rozmów, centralną, firmową bazę numerów, czy możliwość masowej wysyłki SMS, jak również dedykowanych rozwiązań dla dużych call center.

Comarch Chmura Standard

Według Comarch, chmura publiczna to najprostszy, najtańszy i najczęściej spotykany dostęp do chmury skrojony na miarę mikro, małych i średnich firm.

W wariancie standard firma oferuje dostęp do wszystkich funkcjonalności dostępnych w aplikacji działających bezpośrednio na serwerze Comarch. Praca w Chmurze Standard gwarantuje dostęp do najnowszej wersji oprogramowania, dzięki czemu system jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami prawa.

Chmura Standard pozwala w pełni skoncentrować się na aspekcie biznesowym, ograniczając do minimum konieczność udziału zespołu IT.

Comarch zaznacza, że rozwiązanie jest dobre dla firm, które:

 • od oprogramowania oczekują obsługi typowych procesów dla firm handlowych, produkcyjnych i usługowych, czy dla biur rachunkowych,
 • nie chcą angażować się w budowę wysublimowanych, indywidualnych, nierzadko kosztownych funkcjonalności,
  nie posiadają wystarczającej ilości czasu na zarządzanie środowiskiem sprzętowo-programowym.

Comarch wskazuje, że Chmura Standard sprawdzi się u około 90% przedsiębiorstw. Obecnie już kilkanaście tysięcy klientów firmy pracuje na systemach Comarch ERP właśnie w tym modelu.

Główne zalety Chmury Standard:

 • odpowiedzialność za całość utrzymania i zarządzania aplikacjami leży po stronie Comarch,
 • niskie koszty pozyskania, wdrożenia, instalacji i utrzymania aplikacji, przewidywalna w czasie wysokość opłat,
 • wydajność środowiska gwarantowana przez Comarch.

Comarch Chmura Enterprise

Chmura Enterprise to model pracy, w którym Comarch oferuje gotowe (lub prawie gotowe), wydzielone specjalnie dla klienta, wirtualne środowisko sprzętowe wraz z oprogramowaniem Comarch ERP oraz innymi rozwiązaniami informatycznymi niezbędnymi do jego obsługi. Taki sposób działania gwarantuje dostęp do wszystkich funkcjonalności dostępnych w Comarch ERP z możliwością ich konfiguracji.

Na ten model w większości przypadków decydują się średnie i duże firmy, które często potrzebują integracji z zewnętrznymi rozwiązaniami, a także oczekują wysoce spersonalizowanej infrastruktury IT. Chmura Enterprise pozwala na uruchomienie własnych, specyficznych dla danej firmy, branżowych funkcjonalności do systemu oraz instalację dodatkowych aplikacji.

Wybierając chmurę Comarch Enterprise otrzymuje się gwarancję dostępu do najnowszej wersji oprogramowania Comarch ERP, natomiast to klient podejmuje decyzję o tym, kiedy podnieść system do wyższej wersji. Wynika to z faktu, iż stworzone przez klientów własne rozwiązania wymagają sprawdzenia, bądź aktualizacji przez ich informatyków.

Ten model pracy sprawdzi się w przypadku tych firm, które potrzebują systemu ERP bogatego w standardzie, a jednocześnie w pełni otwartego na konfigurację oraz tworzenie własnych, dedykowanych rozwiązań.

Główne zalety Chmury Enterprise:

 • gwarancja dostępności do środowiska sprzętowego oraz aktualnych wersji oprogramowania,
 • swoboda w zarządzaniu aktualizacjami, konfiguracją oraz budową własnych rozwiązań,
 • przewidywalna w czasie wysokość opłat,
 • możliwość szybkiej rozbudowy środowiska.

OVHcloud Hosted Private Cloud

Usługa Hosted Private Cloud działa w oparciu o prywatną infrastrukturę hostowaną w OVHcloud i zarządzaną przez zespoły firmy, gwarantującą poziom dostępności 99,9%, która pozwala użytkownikom skupić się na kluczowych aspektach działalności.

Oferta firmy, stanowiąca połączenie sprzętu Intel najnowszej generacji z technologią VMware, zapewnia w pełni izolowane i dedykowane środowiska i gwarantuje bezpieczeństwo najbardziej krytycznych projektów.

Hosted Private Cloud to rozwiązanie oferujące skalowalność usługi cloud na dedykowanej infrastrukturze sprzętowej. Wirtualizacja infrastruktury jest realizowana za pomocą technologii VMware i w pełni zarządzana przez OVHcloud. Klienci mogą bez żadnych ograniczeń tworzyć wirtualne maszyny z poziomu interfejsu vSphere.

OVHcloud Public Cloud

Public Cloud to wiele rozwiązań w chmurze fakturowanych według zużycia zasobów. Infrastruktura została specjalnie uproszczona, aby prowadzenie biznesu stało się łatwiejsze: klient korzysta z elastyczności zasobów na żądanie, dzięki czemu dopasowuje ich zużycie do potrzeb, poczynając od najbardziej standardowych usług, a na wdrożeniach na skalę przemysłową kończąc.

Atman Private Cloud

Atman Private Cloud to dedykowane środowisko chmurowe, dzięki któremu masz całkowitą kontrolę  nad  zasobami. Stosując wirtualizację, zarządzasz komponentami i dostosowujesz je do swoich potrzeb. Swoboda wyboru nie ogranicza się jedynie do zasobów. Od Twojej decyzji zależy też, czy korzystasz z licencjonowanej platformy  do wirtualizacji VMware, czy open source cloud (OpenStack).

Dzięki chmurze prywatnej jesteś w zgodzie z wymaganiami prawnymi – także tymi specyficznymi dla Twojej branży, nakładającymi ograniczenia na przetwarzanie danych w chmurze publicznej. Wykorzystując zasoby dedykowane, nadal korzystasz z zalet przetwarzania w chmurze, a jednocześnie zapewniasz sobie oczekiwany poziom niezależności.

Atman Cloud

Atman Cloud to platforma chmurowa zbudowana na środowisku OpenStack – w pełni funkcjonalnym, najczęściej wdrażanym środowisku chmurowym typu open source na świecie. Klient może wykorzystać wszystkie komponenty do zbudowania dowolnej infrastruktury chmurowej. Zarządzaj zasobami według własnych potrzeb poprzez wygodny interfejs graficzny Horizon lub API.

Wszystkie komponenty usługi znajdują się w profesjonalnym DC w Polsce, które spełnia wymagania standardu TIER III+.

Zalety Atman Cloud:

 • Wysoka wydajność
 • Odporność na awarie
 • Wsparcie techniczne 24/7
 • Narzędzia sieciowe i ochrona anty-DDoS w cenie
 • Nielimitowany transfer danych
 • Elastyczność konfiguracji