Przychody Asbis wzrosły do 236 mln USD w lutym 2024

Grupa ASBIS w lutym 2024 roku zanotowała wzrost przychodów o około 2% rok do roku, osiągając skonsolidowane przychody na poziomie około 236 mln USD. CEO firmy, Serhei Kostevitch, podkreślił stabilność przychodów w porównaniu z dynamicznymi wzrostami w okresie pandemii, deklarując jednocześnie dążenie do wzrostu sprzedaży w 2024 roku.

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
1 min

Grupa ASBIS według wstępnych danych szacunkowych wypracowała w lutym 2024 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 236 mln USD, wobec 230 mln USD w lutym 2023 r., co oznacza wzrost o ok. 2%. Luty 2024 r. był też o około 5% lepszy pod względem przychodów od stycznia 2024 r.

„Luty 2024 r. oceniamy jako miesiąc stabilny pod względem przychodów. W okresie pandemii, w czasie której notowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty sprzedaży, w lutym odnotowaliśmy stabilne przychody rok do roku, zgodne z naszymi oczekiwaniami. Naszym celem jest wygenerowanie wzrostu sprzedaży w 2024 roku, co przełoży się także na wzmocnienie naszych fundamentów w przyszłości. Obecnie pracujemy nad prognozą wyników finansowych na 2024 r., którą opublikujemy, jak tylko będziemy mieli większy obraz czynników rynkowych, które mogą wpłynąć na nasze wyniki” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.

„W lutym 2024 r., praktycznie nie odnotowaliśmy znaczących zmian wśród liderów sprzedaży. Były nimi: Kazachstan, Słowacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Ukraina. Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce miesięcznych wzrostów przychodów, plasując się wśród TOP10 krajów o najlepszej miesięcznej sprzedaży. Najlepiej sprzedającymi się produktami w lutym 2024 r. były smartfony, procesory i laptopy” – dodał Serhei Kostevitch.

Udostępnij
- REKLAMA -