Relativity przejmuje Text IQ

Zobacz

- Reklama -

Relativity, dostawca rozwiązań IT dla sektora prawnego, ogłosił dziś przejęcie Text IQ, firmy Top 100 AI stosującą sztuczną inteligencję (AI) do identyfikacji wrażliwych danych.

Text IQ stosuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie uczenia maszynowego (ML), modelowania graficznego, analizy sieci społecznych (SNA), przetwarzania języka naturalnego (NLP) i głębokiego uczenia się, tworząc rozwiązania AI dla największych przedsiębiorstw na świecie w zakresie zarządzania i ograniczania ryzyka związanego z danymi przedsiębiorstwa. Sztuczna inteligencja tworzona przez Text IQ umożliwia obniżenie kosztów i ryzyka związanego z weryfikacją przywilejów prawnych, przyspieszenie i zwiększenie dokładności procesów odpowiedzi na naruszenia ochrony danych oraz szybką identyfikację i zarządzanie informacjami umożliwiającymi identyfikację osób (PII), które są często związane z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych (GDPR) i wnioskami o dostęp do danych.

Zespół Text IQ składa się z liderów w dziedzinie AI i ML. Firma koncentruje się na modelach głębokiego uczenia, skalujących się horyzontalnie poprzez ogromne zbiory danych, poprawiając jednocześnie identyfikację osób, relacji i wrażliwych danych w czasie rzeczywistym, przy ograniczonym udziale człowieka. Technologia Text IQ jest stosowana w działach prawnych, zgodności i ochrony prywatności w większości głównych gałęzi przemysłu Global 2000, ujawniając zagrożenia kryjące się w nieustrukturyzowanych danych. Text IQ będzie nadal skupiać się na sprzedaży i obsłudze branży i klientów oraz na wdrażaniu innowacyjnych technologii. Firma będzie współpracować z zespołem Relativity w celu zbudowania płynnej integracji pomiędzy swoimi produktami, jednocześnie wykorzystując niektóre ze swoich podstawowych możliwości w celu ulepszenia istniejących funkcji AI i ML w RelativityOne i Relativity Trace – zapewniając 300 000 użytkowników Relativity dostęp do wiodących możliwości Text IQ w zakresie AI.

„Dopiero zaczynamy odkrywać, co może oznaczać zastosowanie AI w naszej branży. Nasi klienci zdają sobie sprawę, że choć AI oferuje ogromne możliwości, musi być przemyślanie zaprojektowana i zastosowana w przypadkach użycia, które przynoszą konkretne rezultaty biznesowe” powiedział Mike Gamson, CEO at Relativity. „Wiemy, że sprawdzona technologia Text IQ, w połączeniu z niesamowitym zespołem utalentowanych specjalistów, będzie wspaniałym wzmocnieniem Relativity i pozwoli nam dostarczać jeszcze większą wartość naszym klientom.” 

„Większość danych prawnych i danych dotyczących zgodności z przepisami w branży już teraz znajduje się w ekosystemie Relativity, co dodatkowo zwiększa nasze podekscytowanie związane ze zwiększeniem dostępu klientów Relativity do naszych modeli AI”powiedział Apoorv Agarwal, współzałożyciel i CEO Text IQ. „Połączenie naszych firm i technologii pozwoli na spełnienie obietnicy AI w sposób, którego nasza branża jeszcze nie doświadczyła, zapewniając jednocześnie, że etyczna i bezstronna AI jest podstawą wszystkiego, co robimy.”

Wyjątkowe podejście Text IQ do AI i ML oraz jego oferta produktowa nie tylko przyspieszy tempo innowacji w RelativityOne i Relativity Trace, ale także rozszerzy zakres wyzwań prawnych i związanych z przestrzeganiem zgodności, które Relativity może rozwiązać dla swoich klientów, takich jak przeglądy uprawnień. Przeprowadzanie przeglądów uprawnień może zająć tysiące godzin i jest podatne na błędy ludzkie – pozostawiając przedsiębiorstwa otwarte na ryzyko udostępniania informacji uprzywilejowanych. Flagowy produkt Text IQ redukuje czas i koszty prowadzenia przeglądów dokumentów uprzywilejowanych nawet o 75%, a także znacząco zmniejsza związane z tym ryzyko.

Sztuczna inteligencja Text IQ wniosła inteligencję i automatyzację do procesu, który potrzebował innowacji”, powiedziała Lynn Charytan, Executive Vice President and General Counsel, Comcast Cable. „Ich rozwiązanie do przeglądu przywilejów obniża znacząco koszty prawne, jednocześnie zapobiegając nieumyślnemu ujawnieniu danych uprzywilejowanych w procesie odkrywania.”

Kluczowym elementem zrozumienia każdego zbioru danych przez zespół prawny lub zespół ds. zgodności są zaangażowane osoby i role, jakie odgrywają. Jednakże, wydobycie tych informacji z dużych ilości nieustrukturyzowanych danych jest ogromnym wyzwaniem. Text IQ wykorzystuje programowanie neurolingwistyczne (NLP), analizę sieci społecznych (SNA) i inne wiodące techniki, aby wydobyć kompletne sieci społeczne z nieustrukturyzowanych danych poprzez Hipergraf Socjolingwistyczny. Obejmuje to relacje pomiędzy osobami, sposób w jaki się komunikują i jak różnie komunikują się z różnymi grupami ludzi. Text IQ odnajduje każdy ślad osoby w zbiorze danych – zapewniając wgląd niemożliwy do uzyskania poprzez ręczny lub nadzorowany przegląd.

Coraz częściej klienci Relativity, wśród których jest 198 z listy AmLaw 200, wykorzystują Relativity do prowadzenia projektów związanych z reagowaniem na naruszenia danych osobowych. Integracja sztucznej inteligencji Text IQ w tym procesie zapewni nowy standard dla tego rodzaju projektów.

„Terminy reakcji na naruszenie są często bardziej wymagające niż w przypadku sporów sądowych. Pełna reakcja na naruszenie wymaga znacznego wysiłku manualnego, który jest bardzo podatny na błędy”powiedział Rick Lutkus, partner w dziale Privacy & Cybersecurity w Seyfarth Shaw. „Text IQ zmienia ten stan rzeczy, pozwala nam podejmować więcej pracy i zapewniać lepsze wyniki dla naszych klientów”.

Text IQ będzie nadal oferował swoje podstawowe produkty dla zespołów ds. prywatności, prawa i zgodności, jak również detektor nieświadomych uprzedzeń, który jest częścią inicjatywy Text IQ AI for Good.

Przejęcie nastąpiło po ogłoszeniu w marcu tego roku, że Silver Lake, światowy lider inwestycji technologicznych, dokonał znaczącej inwestycji mniejszościowej w Relativity, której celem jest przyspieszenie wzrostu, innowacji i zróżnicowania technologicznego firmy.

- Reklama -
Źródło:Relativity

Polecamy

- Reklama -