Ad image

Robert Gajda dołączył do zarządu Microsoft w Polsce

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Polski oddział Microsoft rozszerzył zespół kierownictwa firmy. Do zarządu dołączył Robert Gajda w roli Specialist Team Unit Lead in Poland.

Robert Gajda posiada 25-letnie doświadczenie na rynku technologii IT dla biznesu. Do Microsoft dołączył w sierpniu 2010 roku. Przez pierwsze 5 lat w Microsoft był odpowiedzialny za opracowanie i realizację strategii wykorzystania m.in. usług chmurowych platformy Azure przez partnerów Microsoft w dziale Developer Experience (Microsoft DX) oraz kierował zespołem sprzedaży do dużych klientów jako Solution Sales Manager w Specialist Team Unit (STU) – zespole konsultantów technologicznych i biznesowych skupionych wokół zdefiniowanych  obszarów transformacji cyfrowej oraz określonych segmentów klientów. Robert Gajda był również odpowiedzialny za budowanie świadomości, rozwój rynku oraz adopcje usług chmurowych Microsoft w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej pracował w Cisco, gdzie był odpowiedzialny za budowę i realizację strategii sprzedaży w obszarze Advanced & Emerging Technologies w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

„Zmiana w biznesie zaczyna się od ludzi i to oni są najważniejszym ogniwem i początkiem dyskusji o cyfrowej transformacji w chmurze. Kwestia ta dotyczy przedsiębiorstwa każdego rozmiaru i sektora bez względu na szerokość geograficzną, w której działa. Dołączenie do zarządu Microsoft traktuję jako niezwykłe wyzwanie i cieszę się, że będę miał jeszcze większą możliwość wsparcia naszych klientów na drodze do cyfrowej zmiany, której osią jest właśnie chmura”mówi Robert Gajda.

Przez ostatnie dwa lata Robert Gajda pełni funkcje Specialist Team Unit Lead w Polsce.

Robert Gajda ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wyższą Szkołę Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz posiada dyplom MBA.