Rozwiązania do wideokonferencji Cisco będą integrowały się z usługami Microsoft i Samsung

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na efektywną współpracę w erze pracy hybrydowej, giganci technologiczni Cisco, Microsoft i Samsung Electronics połączyli siły, aby zrewolucjonizować spotkania biznesowe. Ich nowe zintegrowane rozwiązania do współpracy wideo mają na celu zapewnienie płynnych i bezproblemowych spotkań dla uczestników zarówno w przestrzeniach fizycznych, jak i cyfrowych.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
4 min

Cisco, Microsoft i Samsung Electronics ogłosiły wprowadzenie nowych rozwiązań, zapewniających lepszą współpracę podczas spotkań hybrydowych. Firmy zaprezentowały zintegrowane rozwiązania do współpracy wideo dla Cisco Room Series, realizując tym samym wspólną wizję płynnych i integrujących spotkań. Rozwiązania te obejmują Front Row – inkluzywny układ treści dla usługi Microsoft Teams Rooms, z nowo zaprezentowanymi 105-calowymi ekranami Samsung Smart Signage o proporcjach 21:9 i rozdzielczości 5K lub ekranami Samsung 4K Smart Signage.

Obecnie w 98 proc. spotkań co najmniej jedna osoba uczestniczy zdalnie. Jednak spośród 87 mln przestrzeni do spotkań, mniej niż 15 proc. jest wyposażonych w technologie do wideokonferencji. Pracownicy oczekują bezproblemowej i łatwej w użyciu technologii, zapewniającej dźwięk i obraz wysokiej jakości. Tymczasem, aby sprostać tym wymaganiom w zakresie płynnej współpracy, zespoły IT potrzebują ustandaryzowanych rozwiązań, które można szybko wdrożyć i zarządzać nimi na dużą skalę.

– “W dobie pracy hybrydowej istotne jest, by miejsca pracy zostały przekształcone pod katem umożliwienia doskonałej kooperacji. Oznacza to wyposażenie sal konferencyjnych w inteligentne systemy wideo zaprojektowane tak, by zapewnić zaangażowanie i komfort wszystkim uczestnikom spotkań, niezależnie od ich lokalizacji” – powiedział Jeetu Patel, EVP and General Manager, Security & Collaboration, Cisco. – “Dzięki współpracy z liderami branży dostarczamy coś, co nazywamy Distance Zero. Eliminujemy doświadczenia drugiej kategorii bez względu na to, gdzie pracujesz.”

Połączenie urządzeń do współpracy Cisco z systemem RoomOS, wyświetlaczy Samsung Smart Signage i układu Front Row dostępnego na wszystkich urządzeniach z certyfikatem Microsoft Teams Rooms zapewnia płynną współpracę, eliminującą odległość między uczestnikami. Podsumowując, partnerstwo z Samsung zapewnia nowy standard w pełni skalowalnych i bezpiecznych rozwiązań dla każdej przestrzeni konferencyjnej. 

– “Naszą wizją jest zapewnienie wszystkim organizacjom i przestrzeniom roboczym lepszych możliwości współpracy, spełniających potrzeby dzisiejszego personelu hybrydowego. Cieszymy się, że współpraca Cisco i Samsung wspiera tę wizję, dzięki zintegrowanym rozwiązaniom dla spotkań zdalnych. Teraz organizacje mogą wdrażać i zarządzać nimi na dużą skalę”Ilya Bukshteyn, VP, Microsoft Teams Calling and Devices, Microsoft.

– “Wkroczyliśmy w nową erę, w której praca hybrydowa stanowi integralną część zawodowej przygody. Pracownicy po prostu muszą mieć możliwość korzystania z pełni funkcjonalności pracy online”powiedział Hoon Chung, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.” Współpraca z Cisco zapewnia użytkownikom przystępne środowisko pracy, w którego centrum znajduje się nasz 105-calowy wyświetlacz QPD-5K. Sprawia on, iż użytkownicy mają wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu, co ich koledzy”.

Korzyści z partnerstwa obejmują:

  • Jakość obrazu: wyświetlacze Samsung 5K (5120 x 2160 px) i 4K UHD o ultra cienkiej konstrukcji zapewniają realistyczne, angażujące spotkania hybrydowe z żywymi kolorami.
  • Współpraca wsparta sztuczną inteligencją: klienci korzystają z zaawansowanych możliwości analizy obrazu, dźwięku i mowy na urządzeniach Cisco i w usłudze Microsoft Teams Rooms.
  • Uproszczone zarządzanie i wdrażanie: administratorzy IT w Microsoft Teams Admin Center otrzymują w pełni kontrolowane rozwiązanie wraz z wglądem w salę konferencyjną dzięki Cisco Control Hub.
  • Zwiększona skalowalność: ścisła integracja specjalnie zaprojektowanych urządzeń, ulepszonego oprogramowania i kompleksowych narzędzi do zarządzania umożliwiają pracę hybrydową na szeroką skalę.
  • Płynna interoperacyjność: Użytkownicy mogą dołączać do w pełni funkcjonalnych spotkań w Microsoft Teams lub Webex na tym samym urządzeniu, bez konieczności ponownego uruchamiania lub rekonfiguracji systemu.

Produkty współtworzące pakiet nowych rozwiązań są już powszechnie dostępne. Wsparcie Cisco dla wyświetlaczy 21:9 będzie dostępne od marca 2024 roku. Zintegrowane rozwiązanie wideo obejmujące Cisco Room Kit EQ i Room Kit EQX będzie dostępne na targach ISE 2024.