Rozwiązania Quanta Cloud Technology dołączają do oferty Alstor SDS

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
3 min

Alstor SDS specjalizowany dystrybutor produktów z zakresu pamięci masowych wprowadził do swojej oferty platformy serwerowe i przełączniki sieciowe firmy QCT (Quanta Cloud Technology). Producent oferuje pełne spektrum produktów i usług dla centrów danych, począwszy od inżynierii, integracji i optymalizacji, po globalne wsparcie łańcucha dostaw, wszystko na „jednym pokładzie”.

Pierwotnym celem QCT była produkcja serwerów dla szerokiej grupy użytkowników końcowych. W 2012 roku QCT dodało do swojego portfolio sprzęt i przełączniki sieciowe oraz stało się dostawcą urządzeń na rynku rozwiązań chmurowych. Rok później (w2013 r.) QCT wprowadziło do oferty systemy szaf przemysłowych. W kolejnych latach QCT współpracowało z dostawcami oprogramowania, co w konsekwencji zaowocowało powstaniem zdefiniowanych programowo, hiperkonwergentnych rozwiązań infrastrukturalnych dla równych środowisk chmurowych (publicznych, prywatnych i hybrydowych).

Linie produktów QCT używają standardowych i „otwartych” rozwiązań, zatem klienci nigdy nie są uzależnieni od opatentowanego sprzętu, oprogramowania systemowego czy oprogramowania do zarządzania, dostarczanego tylko przez jednego dostawcę. Wszystkie rozwiązania producenta zapewniają wydajność, skalowalność, niezawodność, łatwość zarządzania i optymalizację dla każdego obciążenia.

Linie produktów QCT obejmują:

  • Serwery: serwery ogólnego przeznaczenia 1U / 2U / 4U; wielowęzłowe serwery o dużej gęstości i 4-drożne serwery, o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw, takie jak HPC, wirtualizacja, analiza dużych zbiorów danych, przetwarzanie rozproszone i różne usługi chmurowe.
  • Pamięć masowa: zintegrowane systemy pamięci masowej, o dużej gęstości oraz systemy JBOD/JBOF zoptymalizowane pod kątem różnej architektury pamięci i szeregu wymagań wydajnościowych I/O.
  • Przełączniki sieciowe: linia QuantaMesh Ethernet firmy QCT została zaprojektowana dla architektury dwuwarstwowej (spine oraz leaf), w nowoczesnych centrach danych. Charakteryzuje się niskim opóźnieniem i zużyciem energii oraz wysoką gęstością portów. Oferuje różne opcje prędkości od 1G, 10G / 40G do 25G / 100G.
  • Systemy stelażowe: Rackgo X to rozwiązanie, które integruje serwery QCT, pamięć masową i przełączniki top-of-rack inspirowane standardami Open Compute Project (OCP). Cechy systemu to niskie nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne. System cechuje się prostotą, skalowalnością, łatwością zarządzania i wysoką gęstością. Rackgo M to rozwiązanie typu rack oparte na standardzie Open CloudServer wersja 2 (OCS v2) opracowanym przez Microsoft, w Open Compute Project (OCP). Jest to innowacyjne rozwiązanie oferujące wydajność, gęstość, dostępność, elastyczność, skalowalność oraz łatwość użycia i wdrożenia. Wysoce zoptymalizowany z ujednoliconą i elastyczną konstrukcją. Rackgo M oferuje doskonałą wydajność przy zminimalizowanym całkowitym koszcie posiadania dla centrów danych w chmurze, które zapewniają różnorodny zakres usług cloud’owych i/lub wdrażają usługi w globalnych centrach danych, o różnych wymaganiach infrastrukturalnych.
Udostępnij
- REKLAMA -