Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Rynek infrastruktury sztucznej inteligencji będzie wart prawie 80 mld USD do 2026 r.

Udostępnij

Według raportu „Rynek infrastruktury sztucznej inteligencji z analizą wpływu COVID-19 według oferty (sprzęt, oprogramowanie), technologii (uczenie maszynowe, uczenie głębokie), funkcji (szkolenia, wnioskowanie), typu wdrożenia (lokalne, w chmurze), użytkownika końcowego i regionu – prognoza globalna do 2026 r.” , opublikowanego przez MarketsandMarkets, oczekuje się, że rynek infrastruktury sztucznej inteligencji wzrośnie z 23,7 mld USD w 2021 r. do 79,3 mld USD do 2026 r. przy corocznym wzroście 27,3%.

Na wzrost tego rynku wpływają m.in. zwiększony ruch danych i zapotrzebowanie na dużą moc obliczeniową, coraz większe zastosowanie platform uczenia maszynowego w chmurze, coraz większa ilość generowanych danych i ich złożoność i coraz większy nacisk na przetwarzanie równoległe w centrach danych AI.

Sprzęt, który będzie stanowił największy udział w rynku infrastruktury AI w 2021 r.

W zakresie sprzętu, składającego się na infrastrukturę AI można wyróżnić: procesory, pamięci, pamięci masowe i sieć (przełączniki, routery i inny sprzęt używany do łączenia serwerów w chmurze i podłączania urządzeń brzegowych). NVIDIA (USA), Intel (USA), Micron (USA), Xilinx (USA), Google (USA), Samsung ( Korea Południowa ) i Graphcore (Wielka Brytania) to tylko niektóre z firm, które opracowują sprzęt wykorzystywany do rozwiązań z zakresu AI.

Największy udział w rynku infrastruktury AI w 2020 r. miała technologia uczenia maszynowego

Uczenie maszynowe umożliwia systemom uczenie się bez wyraźnego programowania. Ta technologia może niezawodnie i szybko skanować, analizować i reagować na anomalie. Dzięki uczeniu maszynowemu, systemy mogą automatycznie zwiększać wydajność dzięki własnemu doświadczeniu. Ostatnio sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zostały powszechnie wdrożone do wsparcia walki z kryzysem  COVID-19.

Niektóre z kluczowych firm działających na rynku to Intel Corporation (USA), NVIDIA Corporation (USA), IBM (USA), Xilinx (USA), Advanced Micro Devices ( AMD) (USA ), Samsung Electronics ( Korea Południowa ), Micron Technologia (USA), Google (USA), Microsoft (USA), Amazon Web Services (USA).

Zobacz

Belgijskie rodziny zużyły w I połowie roku o prawie jedną piątą mniej gazu

Gospodarstwa domowe w Belgii zużyły w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku 18 proc. mniej gazu niż w analogicznym okresie 2021 r. - poinformował operator belgijskiej sieci gazowej firma Fluxys.

Szwecja: Wybuch przy Nord Stream mógł uszkodzić szwedzko-polski kabel

Zbadamy, czy wskutek wybuchu przy gazociągu Nord Stream uszkodzeniu nie uległ także podmorski kabel elektryczny SwePol Link, łączący Szwecję z Polską - poinformował w czwartek szwedzki operator sieci energetycznej Svenska Kraftnat.

Głodne niedźwiedzie podchodzą pod osiedla

Tatrzańskie niedźwiedzie przygotowując się do zimy zwiększyły swoją aktywność w poszukiwaniu pożywienia i często są widywane w okolicach ludzkich osiedli. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) apelują o usuwanie spadłych z drzew owoców, zabezpieczanie kompostowników i śmietników. Problematyczne niedźwiedzie są odstraszane gumowymi pociskami.

Od kiedy osioł stał się towarzyszem człowieka? Po raz pierwszy udomowiono je w Afryce

Osły zostały udomowione siedem tysięcy lat temu w Afryce – wskazują badania genetyczne, które opublikowano na łamach magazynu „Science”.

Kogo najbardziej dotknie podatek od zysków nadzwyczajnych?

Proponowany podatek może najbardziej dotknąć JSW, PGNiG, PKN Orlen - wynika z wyliczeń analityków Trigon DM. W ich ocenie negatywnym zaskoczeniem jest objęcie daniną wszystkich prywatnych sektorów. Wskazują też, że nowy podatek dodatkowo psuje sentyment inwestorów do polskiego rynku.

Wyciek z Nord Stream: Największa emisja metanu w historii

Jak ocenia Program Środowiskowy ONZ (UNEP) uszkodzenia rurociągów Nord Stream mogły doprowadzić do największej w historii pojedynczej emisji metanu, gazu bardzo szkodliwego dla środowiska, do atmosfery.
- Reklama -

REKLAMA