Rynek infrastruktury sztucznej inteligencji będzie wart prawie 80 mld USD do 2026 r.

Zobacz

- Reklama -

Według raportu „Rynek infrastruktury sztucznej inteligencji z analizą wpływu COVID-19 według oferty (sprzęt, oprogramowanie), technologii (uczenie maszynowe, uczenie głębokie), funkcji (szkolenia, wnioskowanie), typu wdrożenia (lokalne, w chmurze), użytkownika końcowego i regionu – prognoza globalna do 2026 r.” , opublikowanego przez MarketsandMarkets, oczekuje się, że rynek infrastruktury sztucznej inteligencji wzrośnie z 23,7 mld USD w 2021 r. do 79,3 mld USD do 2026 r. przy corocznym wzroście 27,3%.

Na wzrost tego rynku wpływają m.in. zwiększony ruch danych i zapotrzebowanie na dużą moc obliczeniową, coraz większe zastosowanie platform uczenia maszynowego w chmurze, coraz większa ilość generowanych danych i ich złożoność i coraz większy nacisk na przetwarzanie równoległe w centrach danych AI.

Sprzęt, który będzie stanowił największy udział w rynku infrastruktury AI w 2021 r.

W zakresie sprzętu, składającego się na infrastrukturę AI można wyróżnić: procesory, pamięci, pamięci masowe i sieć (przełączniki, routery i inny sprzęt używany do łączenia serwerów w chmurze i podłączania urządzeń brzegowych). NVIDIA (USA), Intel (USA), Micron (USA), Xilinx (USA), Google (USA), Samsung ( Korea Południowa ) i Graphcore (Wielka Brytania) to tylko niektóre z firm, które opracowują sprzęt wykorzystywany do rozwiązań z zakresu AI.

Największy udział w rynku infrastruktury AI w 2020 r. miała technologia uczenia maszynowego

Uczenie maszynowe umożliwia systemom uczenie się bez wyraźnego programowania. Ta technologia może niezawodnie i szybko skanować, analizować i reagować na anomalie. Dzięki uczeniu maszynowemu, systemy mogą automatycznie zwiększać wydajność dzięki własnemu doświadczeniu. Ostatnio sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zostały powszechnie wdrożone do wsparcia walki z kryzysem  COVID-19.

Niektóre z kluczowych firm działających na rynku to Intel Corporation (USA), NVIDIA Corporation (USA), IBM (USA), Xilinx (USA), Advanced Micro Devices ( AMD) (USA ), Samsung Electronics ( Korea Południowa ), Micron Technologia (USA), Google (USA), Microsoft (USA), Amazon Web Services (USA).

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -