Rynek usług continuity w Polsce – Centuria i Adminotaur idą w kierunku konsolidacji

Rynek usług continuity w Polsce – Centuria i Adminotaur idą w kierunku konsolidacji

W rosnącym tempie polskiej ekonomii cyfrowej, dwie firmy – poznańska Centuria S.A. i krakowski Adminotaur Sp. z o.o. – stawiają kolejny krok ku osiągnięciu statusu lidera na rynku usług continuity, wartościowanym na około 4 mld złotych.

Centuria, z dr. Maciejem Kalkowskim na czele, to ekspert w dziedzinie serwerów i obsługi IT, który dostarcza swoje usługi dla e-sklepów (m.in. eobuwie.pl, Homla, Lancerto czy Medicover) generujących rocznie ponad 3 mld złotych sprzedaży. Z drugiej strony mamy Adminotaur, specjalizujący się w DevOps i projektach chmurowych, zwłaszcza opartych na Amazon Web Services. Połączenie tych dwóch firm oznacza, że będą one mogły dostarczyć swoim klientom skuteczniejsze zarządzanie infrastrukturą IT, co przełoży się na zwiększoną wydajność i konkurencyjność ich biznesów.

To połączenie, jak wynika z deklaracji obu firm, ma na celu przede wszystkim podniesienie standardów usług i bezpieczeństwa, a także zaoferowanie wsparcia 24/7 przez 365 dni w roku. Dla sektora e-commerce w Polsce, którego dynamika według raportu e-Izby ma utrzymać się na wysokim poziomie 15-20% rocznie, to wiadomość o dużym znaczeniu.

Niewątpliwie, decyzja o fuzji Centurii i Adminotaur jest ważnym krokiem na drodze do realizacji ich ambicji stania się liderem w rynku usług continuity. Ale przede wszystkim, to doskonała wiadomość dla sektora e-commerce, który potrzebuje stabilnych i wiarygodnych partnerów w zapewnianiu niezawodnej infrastruktury IT.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów