Ad image

Salesforce: nowy Wiceprezes regionalny ds. sprzedaży

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Firma Salesforce uznaje Polskę za jeden z krajów, w których dynamiczny rozwój jest wyraźnie widoczny, ciągle poszerza bazę klientów, aktywnie rozwijając Ekosystem Partnerów Salesforce. Według statystyk – Salesforce Economy in Poland, w latach 2019-2024 Salesforce wraz z ekosystemem stworzy w Polsce ponad 4 tysiące nowych stanowisk pracy. Firma za ubiegły rok fiskalny zanotowała wzrost na poziomie 24% i przychody na poziomie 21,25 mld USD.

Firma podaje, że za sprawą zwiększającej się liczby klientów, dynamicznego rozwoju i wzrostu sprzedaży zaszła potrzeba rozszerzenia struktur, w wyniku czego na stanowisko Regional Vice President Sales w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dołączył Piotr Fąderski. Na nowym stanowisku będzie rozwijał sprzedaż rozwiązań Salesforce, koncentrując się na klientach korporacyjnych w Polsce, Czechach, Słowacji i krajach bałtyckich. Poszerzenie zespołu specjalistów Salesforce wskazuje na znaczący rozwój Polski, jak i na istotny wpływ wzrostu sprzedaży rozwiązań Salesforce w tym regionie.

Piotr posiada prawie 20-letnie doświadczenie w branży IT, zdobyte na różnych stanowiskach w obszarze finansów, operacji biznesowych, a przede wszystkim sprzedaży i dystrybucji w takich firmach jak HP, CA, VMware, a ostatnio także w Citrix. Zarządzał i przekształcał organizacje na terenie EMEA, jak również w regionach DACH i Emerging Markets, w tym w rejonie Rosji/CIS, Europy Wschodniej, MENA i Afryki. Jedną z jego głównych kompetencji jest kierowanie międzynarodowymi organizacjami w regionach o wysokim wzroście. Dzięki jego nominacji Salesforce chce jeszcze ściślej współpracować z największymi przedsiębiorstwami i organizacjami rządowymi w regionie, aby przyspieszyć ich wzrost i efektywność poprzez innowacje.