Salesforce uruchamia swoją chmurę w UE

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka  - Redaktor Brandsit 2 min czytania

Salesforce  uruchomił Hyperforce EU Operating Zone – umożliwiając tym samym globalnym klientom przechowywanie i przetwarzanie danych w Unii Europejskiej. Dzięki temu, przechowując dane w Hyperforce, spełnione zostają wszystkie wymagania narzucone regulacjami UE.

Bazując na Hyperforce, zaufanej platformie chmurowej Salesforce, Hyperforce EU Operating Zone łączy wiodące w branży produkty Salesforce z całodobową obsługą klienta i wsparciem technicznym świadczonym przez personel pracujący na terenie UE.

Hyperforce EU oferuje usługi w zakresie bezpieczeństwa i przechowywania danych, w tym zasadę „zero zaufania” oraz klucze szyfrujące, a także daje klientom większą kontrolę nad ich danymi – dostęp do nich w wybranym przez nich czasie, miejscu i w wybrany sposób.

„Nasza strategia skupia się na pomaganiu klientom w realizacji ich celów biznesowych przy jednoczesnym uwzględnieniu ryzyka związanego z regulacjami prawnymi” – powiedział Ed Britan, Head of Global Privacy, Salesforce. „Strefa operacyjna Hyperforce EU zapewnia zwiększony poziom rezydencji danych, co oznacza, że nasi klienci mają pełną kontrolę nad nimi. Wysoki poziom cyberzabezpieczeń jest wymagany, aby przechowywać swoje dane na terenie UE”.

Salesforce rozszerza usługę Hyperforce, która umożliwia klientom Salesforce bezpieczne wdrażanie aplikacji i usług Salesforce z dowolnego miejsca przy jednoczesnym wykorzystaniu skali i zwinności chmury publicznej. Hyperforce działa obecnie w 12 krajach, a do końca 2023 roku zostanie uruchomiony w czterech kolejnych lokalizacjach.

Źródło Salesforce
Skomentuj
- Reklama -

Polska scena fintechowa: Odkrywając potencjał współpracy międzynarodowej

Fundacja FinTech Poland opublikowała raport „How to do fintech in Poland”, który jest przewodnikiem dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych fintechem w

4 min czytania

Wpływ uczelni na społeczeństwo: eksperci ze świata nauki, polityki i biznesu na V Spotkaniu Rektorów Universia

Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą

4 min czytania

Nowy Roadshow Sony z najnowszą ofertą dla biznesu

Firma Sony zaaranżowała przestrzeń wystawową w formie dwóch mobilnych pawilonów, które odwiedzą ponad 60 lokalizacji w 17 krajach. W Polsce

3 min czytania