- Reklama -

Samsung obsługuje pierwszą na świecie ogólnokrajową sieć bezpieczeństwa publicznego

Zobacz

- Reklama -

Firma Samsung we współpracy z czołowymi operatorami telefonii komórkowej dostarcza w Korei urządzenia do pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci LTE (PS-LTE) zgodnej z 3GPP. Sieć PS-LTE, działająca w paśmie 700 MHz, zapewnia szybką i niezawodną łączność służbom ratowniczym w ramach ponad 330 organizacji i agencji bezpieczeństwa publicznego, w tym policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i wojska.
Wdrożenie obejmuje opracowaną przez Samsung funkcję o znaczeniu krytycznym Push-to-Talk (MCPTT) z możliwością transmisji multimedialnej, będącą nowo opracowaną wersją Multimedia Broadcast Multicast Service (eMBMS). Pozwala ona na transmisję z jednej komórki do nawet 2500 urządzeń użytkowników – to ponad dwukrotnie więcej niż liczba urządzeń obsługiwanych przez technologie poprzedniej generacji.

W tej realizacji sieć PS-LTE została również połączona z istniejącymi sieciami LTE-Maritime (LTE-M) i LTE-Railway (LTE-R), które już działały w paśmie 700 MHz.

Dzięki ogólnokrajowemu zasięgowi sieć służy jako ujednolicona platforma zapewniająca interoperacyjność różnych instytucji bezpieczeństwa publicznego. Zapewnia to dostępność w czasie rzeczywistym i lepsze możliwości komunikacji między agencjami i personelem w sytuacjach awaryjnych.

– Firma Samsung z dumą uczestniczy w tworzeniu w Korei pierwszej na świecie ogólnokrajowej sieci PS-LTE opartej na standardach 3GPP i wykorzystującej nasze kompleksowe rozwiązania PS-LTE. Niezawodna sieć ma zasadnicze znaczenie dla realizowanej w czasie rzeczywistym komunikacji pomiędzy wieloma instytucjami w sytuacjach awaryjnych. Będziemy wzmacniać koreańską sieć PS-LTE poprzez oferowanie zaawansowanych rozwiązań spełniających najwyższe standardy niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa mówi Seungil Kim, Vice President, Head of Korea Business, Networks Business w Samsung 

Firma Samsung została wybrana na dostawcę kompleksowych rozwiązań PS-LTE – od infrastruktury po urządzenia – obsługujących rozbudowę sieci PS-LTE, która rozpoczęła się w 2018 roku. Jej implementacja została zaś zakończona w marcu bieżącego roku.

źródło: informacja prasowa
- Reklama -

Polecamy

- Reklama -