Samsung pokazał nowe smartfony -innowacyjne i bardzo drogie

Samsung pokazał nowe smartfony -innowacyjne i bardzo drogie

Świat technologiczny ciągle rozkwita, a żaden gigant nie zasypia na laurach. Samsung Electronics, południowokoreańska firma będąca jednym z liderów na rynku mobilnym, właśnie zaprezentowała swoje najnowsze składane smartfony – Galaxy Z Flip 5 i Z Fold 5. 

Ewolucja składanych smartfonów

Galaxy Z Flip 5 i Z Fold 5 to ucieleśnienie najnowszych osiągnięć technologicznych firmy. Telefony zostały wyposażone w główne ekrany o przekątnej 6,7 i 7,6 cala, zdecydowanie większe od swoich poprzedników. Zaawansowane kamery zapewniają ostrą grafikę i więcej funkcji do pracy, czatów tekstowych i wideo, filmów i gier.

Zaskakującym jest fakt, jak niewiele miejsca te skomplikowane urządzenia zajmują. W szczególności model Flip 5, wyposażony w dodatkowy 3,4-calowy ekran osłony, jest kompaktowy i łatwy do przenoszenia, co czyni go idealnym towarzyszem w podróży. Telefony są napędzane przez najnowsze układy procesora Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcomm, a przy tym są lżejsze i eleganckie. Jednak mimo swojej lekkości, urządzenia są trwalsze i bardziej odporne na wstrząsy.

Wszystko to, oczywiście, ma swoją cenę. W Polsce cena Z Flip 5 zaczyna się od 5599 zł, a kończy na 10399 zł za model Galaxy Z Fold 5 12/1 TB.

Składane smartfony idą na podbój świata

Samsung zawsze był pionierem na rynku składanych telefonów, wypuszczając swoje pierwsze urządzenia w 2019 roku. Teraz, w 2023 roku, firma nie tylko kontynuuje tę tradycję, ale też wyraźnie stawia na ten segment. Zeszłoroczne dane pokazują, że składane urządzenia stanowiły około 40% sprzedaży premium Samsunga w Korei Południowej, a udział ten ma wzrosnąć w 2023 roku.

Nie ma wątpliwości, że Samsung chce zdemokratyzować składane telefony, ale jak przyznają przedstawiciele firmy – tańsze modele nie pojawią się natychmiast. Skomplikowana inżynieria i balansowanie między tańszymi komponentami a zaawansowanymi funkcjami stanowią poważne wyzwanie.

Wzrost na horyzoncie

Badania rynku przeprowadzone przez firmę Counterpoint przewidują, że globalne dostawy składanych telefonów zbliżą się do 19 milionów sztuk w 2023 roku, co oznaczałoby wzrost o 45% w stosunku do 2022 roku. Możliwe jest nawet, że sprzedaż przekroczy 100 milionów sztuk do 2027 roku, jeżeli spekulacje o pojawieniu się składanego iPhone’a w 2025 roku okażą się prawdziwe.

Samsung nie boi się inwestować i eksperymentować mimo spadku zysku operacyjnego w kwartale kwiecień-czerwiec. Producent jest zdeterminowany, aby przeforsować modę na składane smartfony, którego to rynku firma jest liderem.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów