Schneider Electric we współpracy z firmą Nvidia opracowuje projekty centrów danych AI

Schneider Electric ogłosił strategiczną współpracę z firmą Nvidia, mającą na celu optymalizację infrastruktury centrów danych i przyczynienie się do przełomów w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz technologii cyfrowego bliźniaka. Partnerstwo to łączy doświadczenie Schneider Electric w infrastrukturze centrów danych z zaawansowanymi rozwiązaniami AI Nvidii, by prezentować innowacyjne projekty referencyjne, które mają zrewolucjonizować standardy obsługi AI w centrach danych.

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
5 min

Schneider Electric poinformował o podjęciu współpracy z firmą Nvidia w celu optymalizacji infrastruktury centrów danych i utorowania drogi dla przełomowych osiągnięć w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i technologii cyfrowego bliźniaka.

Schneider Electric połączy swoje doświadczenie w zakresie infrastruktury centrów danych z zaawansowanymi technologiami AI firmy Nvidia, aby zaprezentować pierwsze publicznie dostępne projekty referencyjne centrów danych dedykowanych sztucznej inteligencji. Modele te mają na nowo zdefiniować standardy wdrażania i obsługi AI w ekosystemach centrów danych, stanowiąc kamień milowy w ewolucji sektora.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem różnych branż aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, zapotrzebowanie na moc obliczeniową zwiększyło się wykładniczo. Rozwój sztucznej inteligencji spowodował znaczące zmiany w obszarze projektowania i obsługi centrów danych, ukazując złożoność tego wyzwania. Operatorzy centrów danych dążą dziś do szybkiej budowy i obsługi stabilnych energetycznie obiektów, które będą zarówno energooszczędne, jak i skalowalne.

– Uwalniamy przyszłość sztucznej inteligencji dla tysięcy organizacjimówi Pankaj Sharma, wiceprezes Secure Power & Data Center Business w Schneider Electric. Połączenie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie rozwiązań dla centrów danych z wiodącą pozycją firmy NVIDIA w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, pomaga organizacjom przezwyciężyć ograniczenia infrastruktury centrów danych i uwolnić pełen potencjał sztucznej inteligencji. Współpraca z firmą NVIDIA wytycza szlak dla bardziej wydajnej, zrównoważonej i transformacyjnej przyszłości. Przyszłości, która jest oparta na sztucznej inteligencji.

- Advertisement -

Przełomowe modele referencyjne dla centrów danych

Pierwsza faza współpracy obejmuje wdrożenie przez Schneider Electric najnowocześniejszych projektów referencyjnych dla centrów danych. Będą one dostosowane do wysokowydajnych klastrów obliczeniowych NVIDIA i przeznaczone do przetwarzania danych, symulacji inżynieryjnych, automatyzacji projektowania elektroniki, komputerowego wspomagania opracowywania leków oraz generatywnej sztucznej inteligencji. Największy nacisk zostanie położony na umożliwienie dystrybucji dużej mocy oraz wykorzystania chłodzenia cieczą i odpowiedniego sterowania do płynnego uruchomienia i niezawodnego działania klastra o wysokiej gęstości. Dzięki tej współpracy firma Schneider Electric zamierza zapewnić właścicielom i operatorom centrów danych narzędzia i zasoby niezbędne do bezproblemowej integracji nowych i rozwijających się rozwiązań AI z ich infrastrukturą, zwiększając wydajność wdrażania oraz gwarantując niezawodne działanie w całym cyklu życia.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom związanym z obciążeniami sztucznej inteligencji, modele referencyjne będą oferować solidne ramy do wdrażania wysokowydajnej platformy obliczeniowej NVIDIA w centrach danych, przy jednoczesnej optymalizacji wydajności, skalowalności i umożliwieniu szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Partnerzy, inżynierowie i liderzy w obszarze centrów danych mogą wykorzystać te projekty referencyjne w już istniejących pomieszczeniach i obiektach, które muszą obsługiwać dedykowane AI serwery o dużej gęstości oraz w nowych konfiguracjach centrów danych, które będą w pełni zoptymalizowane pod kątem klastra AI chłodzonego cieczą.

– Dzięki współpracy ze Schneider Electric dostarczamy modele referencyjne centrów danych AI wykorzystujące akcelerowane technologie obliczeniowe NVIDIA nowej generacjimówi Ian Buck, wiceprezes działu Hyperscale i HPC w firmie NVIDIA.Zapewnia to organizacjom kluczową infrastrukturę do wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji, napędzając innowacje i cyfrową transformację w różnych branżach.

Plan na przyszłość

Oprócz modeli referencyjnych dla centrów danych, AVEVA, spółka zależna Schneider Electric, połączy swoją platformę bliźniaka cyfrowego z NVIDIA Omniverse, dostarczając ujednolicone środowisko do wirtualnej symulacji i współpracy. Dzięki tej integracji możliwa będzie płynna współpraca między projektantami, inżynierami i interesariuszami, co przyspieszy projektowanie i wdrażanie złożonych systemów, pomagając jednocześnie skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i obniżyć koszty.

– Technologie NVIDIA zwiększają możliwości AVEVA w zakresie tworzenia realistycznych i immersyjnych doświadczeń współpracy opartych na bogatych danych i możliwościach inteligentnego cyfrowego bliźniaka AVEVAwskazuje Caspar Herzberg, dyrektor generalny AVEVA. – Razem tworzymy całkowicie cyfrową wirtualną rzeczywistość przemysłową, w której można symulować procesy, modelować wyniki i wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym. Połączenie cyfrowej inteligencji i rzeczywistych wyników ma potencjał, aby sprawić, że poszczególne branże będą działać bezpieczniej, wydajniej i w bardziej zrównoważony sposób.

Schneider Electric we współpracy z firmą NVIDIA planuje zbadać nowe zastosowania swoich technologii w różnych branżach oraz rozwijać swoją wizję wprowadzania pozytywnych zmian i kształtowania przyszłości.

Udostępnij
- REKLAMA -