Ściany i procesory wizyjne – niezbędna pomoc przy zarządzaniu w sytuacjach kryzysowych

Newsroom BrandsIT
3 min

Ściany wizyjne, także znane jako videowall lub wall display, służą do wielkoformatowych wizualizacji i zarządzania dużą ilością informacji pochodzącej z różnych źródeł. Najczęściej ściany wizyjne można spotkać w firmach z branży bezpieczeństwa i komunikacji, przykładowo, w centrum monitoringu, kontroli bezpieczeństwa czy miejscach zarządzania procesami technologicznymi.

Ściany wizyjne, to nie zwykły monitor

Jedną z największych zalet ściany wizyjnej jest duża elastyczność systemu, gdyż w zależności od wymagań i potrzeb klienta można indywidualnie dopasować każdy szczegół systemu, niezależnie czy to ilość i wymiary monitorów, czy szablony do rozmieszczenia treści, czy też zabezpieczenie systemów. Dodatkowo,

gdyż najczęściej ściany wizyjne są wykorzystywane przez instytucje i przedsiębiorstwa, które się zajmują monitoringiem, kontrolą dostępu, czy też zarządzaniem sytuacjami kryzysowymi, monitory jak i procesory wizyjne są przystosowane do wygodnej pracy dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Wizualizacje wielkoformatowe za pomocą ściany wizyjnej są o wiele wygodniejsze i zdecydowanie bardziej kompleksowe w porównaniu do monitorów wielkoformatowych. Użycie pojedynczego monitora wielkoformatowego wiąże się nie tylko z ograniczeniami systemowymi, a także z wysoką ceną. Przykładowo, wykonanie systemu wizyjnego z czterech monitorów będzie o wiele tańsze niż zakup pojedynczego monitora o porównywalnej przekątnej. Co więcej, w zależności od zapotrzebowania, ściana wizyjna może sięgać do kilkunastu metrów przekątnej (np. układ 10 x 10 monitorów o przekątnej 55 cali każdy).

Zobacz Case Study odnośnie ścian wizyjnych: https://www.visioncube.pl/blog/hi-tech-a-zarzadzanie-informacjami-w-kryzysie-case-study/

REKLAMA

Intuicyjny system ścian wizyjnych – niezbędny element w sytuacjach kryzysowych

Ściana wizyjna jest rozwiązaniem nie do zastąpienia w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi, gdyż na jednej ścianie wizyjnej można w wygodny sposób umieszczać informacje z różnych źródeł, a zarządzanie nimi odbywa się w intuicyjny sposób.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że do zarządzania treścią, która się wyświetla na pojedynczym monitorze potrzebujemy osobnej myszki i klawiatury, czyli do zarządzania informacjami na czterech ekranach będziemy potrzebować cztery zestawy oraz czterech operatorów. W sytuacjach, gdzie ważna jest każda sekunda dany sposób zarządzania jest nadzwyczaj nieintuicyjny i niewygodny.

Zarządzanie treścią na całej ścianie wizyjnej jest wykonywane z jednego stanowiska, a przełączenie między ekranami i osobnymi segmentami ściany odbywa się w szybki i wygodny dla użytkownika sposób (np. za pomocą ekranu dotykowego).

Zabezpieczenie ścian wizyjnych

Ściana wizyjna jest złożonym systemem za pomocą którego można zarządzać niewiarygodnie dużą ilością informacji jednocześnie, dlatego zabezpieczenie dostępu do tego typu systemów jest nadzwyczaj ważne. Zdecydowana większość ścian wizyjnych jest chroniona przez indywidualne hasła dostępu co pozwala na wyeliminowanie sytuacji w których osoby nieupoważnione będą mieć dostęp do ściany wizyjnej i wszystkich zawartych w niej informacji.