Sharp Electronics wprowadza usługę PC as a Service do swojej oferty

Zobacz

- Reklama -

Sharp Electronics wprowadza do swojej oferty usługę PC as a Service (komputer jako usługa), która łączy nowoczesne laptopy biznesowe dynabook, proaktywny monitoring 24/7, aktualizacje oprogramowania systemowego, antywirusowego, a także serwis i wsparcie gwarancyjne On-Site. Cała usługa rozliczana jest w formie miesięcznej opłaty.

Oferwana przez Sharp usługa PCaaS (PC as a Service), to bezpieczna i dopasowana do klienta forma leasingu laptopów biznesowych dynabook oparta o umowę na okres od 24 do 60 miesięcy. Usługa umożliwia każdej firmie, niezależnie od jej wielkości, zbudowanie własnego środowiska IT przy minimalnym poziomie inwestycji. W ramach oferty klient otrzymuje  proaktywne monitorowanie pracy laptopów dynabook. Sharp za pomocą dedykowanego oprogramowania sprawdza wydajność komputerów, weryfikuje ich obciążenie, a także otrzymuje powiadomienia o wszystkich występujących błędach. Kolejnym elementem składowym oferty PCaaS jest zabezpieczenie komputerów przed wirusami i innymi zagrożeniami poprzez zapewnienie oprogramowania antywirusowego nowej generacji, które jest stale monitorowane w celu zapewnienia pełnej ochrony. Oprócz tego firma dynabook jest  producentem samodzielnie tworzącym własny system BIOS. Zapewnia to bezpieczeństwo w zakresie dostępu do laptopów. Ponadto oferowane przez Sharp modele są również wyposażone w systemy bezpiecznego logowania wielopoziomowego przy użyciu haseł, linii papilarnych i opcjonalnie kart dostępu. Dodatkowo klient otrzymuje wsparcie serwisowe, a także aktualizacje oprogramowania systemowego lub programów czy aplikacji pozyskanych od firm trzecich. W ramach PCaaS Sharp opcjonalnie oferuje również usługę recyklingu, z której będzie można skorzystać po zakończeniu eksploatacji sprzętu.

Sharp wprowadzając usługę PCaaS stawia kolejny krok w kierunku przedstawienia pełnej oferty na usługi IT na polskim rynku. Obecnie warszawski oddział wspierający usługi IT  zajmuje się wsparciem w trybie 24/7 dla Wielkiej Brytanii i Skandynawii świadcząc prace konserwacyjne, proaktywne usługi informatyczne czy dając dostęp do rozwiązań chmurowych, a także najnowocześniejszych narzędzi wsparcia.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -