Skriware pozyskał 4,5 mln zł na doskonalenie swojego ekosystemu do nauki dla dzieci

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Skriware, polski startup dostarczający autorskie rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D, pozyskał 4,5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Przyznane środki firma przeznaczy na udoskonalenie technologii druku 3D, rozbudowę Akademii Skriware, a także rozwój Skribotów – edukacyjnych robotów, które dzieci mogą samodzielnie budować i programować.

Grant przyznany przez NCBR w ramach tzw. “szybkiej ścieżki” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój ma pomóc Skriware w rozbudowie systemu robotycznego opierającego się na autorskich modułach elektronicznych, a także umożliwić usprawnienie konstrukcji flagowego modelu drukarki 3D, wykorzystującego inteligentny system detekcji błędów wydruku. Obydwa produkty są częścią Akademii Skriware, opartego na STEAM[1] ekosystemu, którego treści edukacyjne powstały we współpracy z ekspertami z Dartmouth College, jednostki Astro Center z teksańskiego Uniwersytetu A&M oraz Harvard Graduate School of Education. Opracowana platforma pozwoli dzieciom zdobyć szerokie kompetencje, z naciskiem na wiedzę z dziedzin takich jak modelowanie 3D, programowanie czy robotyka.

Technologia w edukacji zyskuje na popularności

Założona z końcem 2015 roku warszawska spółka Skriware umacnia swoją pozycję na globalnym rynku technologii edukacyjnych. Jak pokazują dane z raportu Frost & Sullivan[2], w ubiegłym roku wartość branży EdTech[3] przekroczyła kwotę 17,7 mld amerykańskich dolarów, a estymacje pokazują, że do 2022 roku rynek ten będzie wart ponad 40 mld USD. Ten wzrostowy trend oznacza nowe perspektywy nie tylko dla sektora edukacji, ale także firm technologicznych, które coraz częściej tworzą dedykowane rozwiązania dopasowane do potrzeb współczesnych instytucji edukacyjnych.

Choć produkty Skriware dostępne są dla sektora edukacji od niespełna roku, startup może pochwalić się wdrożeniami zarówno w Polsce jak i za granicą. Na terenie Polski rozwiązanie Skriware zostało zaimplementowane między innymi w American School of Warsaw, niepublicznym liceum Akademeia, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, czy w 5 placówkach w województwie śląskim i pomorskim[4], które Jastrzębska Spółka Węglowa wyposażyła w produkty Skriware w ramach działań CSR. Poza tym, pracownie robotyczne Skriware można znaleźć w placówkach edukacyjnych z różnych zakątków świata, między innymi w indonezyjskim Koding Next czy dubajskim Repton School.

[1] Nazwa STEAM to akronim angielskich słów: Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics.
[2] https://store.frost.com/growth-opportunities-in-the-education-technology-market-forecast-to-2022.html
[3] Technologie Edukacyjne
[4] Placówki w Knurowie, Ornontowicach, Gdańsku i Jastrzębiu-Zdroju.
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -