Ad image

Smartwatch, który przyciąga uwagę

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit 4 Min Read

Garmin prezentuje vívomove HR, hybrydowy smartwatch z funkcją śledzenia aktywności, nadgarstkowym pomiarem tętna Elevate, inteligentnymi powiadomieniami i dotykowym ekranem. Precyzyjne wskazówki mechaniczne pokazują aktualny czas i odsuwają się z ekranu, by ułatwić odczyt wiadomości, tętna i innych komunikatów. Wyświetlacz jest widoczny wyłącznie wtedy, gdy to potrzebne. vívomove HR łączy funkcje łączności, monitoringu kondycji i samopoczucia stworzone przez Garmin z eleganckim, klasycznym wzornictwem.

Niewątpliwą zaletą tego zegarka hybrydowego jest ekran dotykowy z dyskretnym wyświetlaczem. Precyzyjne wskazówki pokazują czas i dynamicznie znikają z ekranu podczas przewijania wiadomości, pomiaru tętna i innych czynności. Zegarek rejestruje liczbę kroków i spalonych kalorii, jednocześnie monitorując dobre samopoczucie i całodzienny wysiłek.

Smartwatch hybrydowy

Smartwatch hybrydowy

Inteligentny wyświetlacz pojawi się dopiero po szybkim obróceniu nadgarstka, aby zerknąć na zegarek. W trakcie interakcji z ekranem dotykowym wskazówki dynamicznie usuną się z pola widzenia, aby po skończonej pracy wrócić na miejsce.

Styl i serce

Zegarek monitoruje tętno bezpośrednio z nadgarstka. Poza liczeniem kroków i śledzeniem snu, zegarek vívomove HR wykorzystuje pomiary tętna do pozyskiwania informacji na temat spalonych kalorii oraz pomiaru intensywności ćwiczeń.

Pomiar wysiłku

W ciągu dnia najprawdopodobniej doświadczasz momentów stresu, ale jak często? Dzięki całodziennemu pomiarowi wysiłku zegarek vívomove HR poinformuje, czy dzień był spokojny, zbilansowany, czy może stresujący. Jeśli w ciągu dnia poziom stresu się podniesie, będzie wiedomo, że warto zrobić sobie przerwę i zapobiec bólowi głowy albo innym fizycznym objawom. Zegarek posiada również timer relaksu.

Monitorowanie kondycji

Funkcja nadgarstkowego pomiaru tętna pozwola na poznanie szacunkowego pułapu tlenowego. Może nawet określić wiek sprawnościowy, który można następnie obniżyć dzięki ciężkiej pracy i regularnym ćwiczeniom.

Inteligentny i wyszukany

Dane śledzące kondycję i dobre samopoczucie będą automatycznie przesyłane do bezpłatnego serwisu społecznościowego Garmin Connect™. Z poziomu zegarka można nawet sterować muzyką.

Funkcja Move IQ™

Nie ma potrzeby uruchamiania i zatrzymywania stopera aktywności za każdym razem, gdy rozpoczyna się spacer. Zegarek vívomove HR automatycznie rozpoczyna rejestrowanie spaceru, a następnie pozwala na ocenę dziennych aktywności w serwisie Garmin Connect.

Połącz się i startuj

Synchronizowanie aktywności z serwisem Garmin Connect zapewnia coś więcej niż tylko przechowywanie danych. Garmin Connect to prężnie działająca społeczność, której członkowie mogą na bieżąco łączyć się i rywalizować poprzez wyzwania, wspierać innych w dążeniu do celu, czy dzielić się własnymi osiągnięciami w mediach społecznościowych. Garmin Connect to bezpłatny serwis internetowy, z którego można korzystać za pośrednictwem strony internetowej lub poprzez aplikację mobilną Garmin Connect™ Mobile.

Dane techniczne

Ogólne

Materiał obiektywu Szkło
Materiał ramki Stal nierdzewna

Obudowa Wzmocniony włóknem szklanym polimer lub stal nierdzewna
Quick Release Bands yes (20 mm)
Materiał paska Silikon lub skóra
Rozmiar etui (szer. × dł. × wys.) 43 x 43 x 11,6 mm

Mały/średni: 122–188 mm w obwodzie
Duży: 148–215 mm w obwodzie

Masa Sport: 40,8 g
Premium: 56,5 g
Klasa wodoszczelności tak (pływanie)
Ekran dotykowy posiada
Typ wyświetlacza OLED
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 0.38″ x 0.76″ (9.6 mm x 19.2 mm)
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 64 × 128 pikseli
Czas działania baterii Tryb smartwatcha: do 5 dni;Tryb analogowy: do 2 tygodni
Pamięć/historia 7 aktywności z pomiarem czasu; dane śledzenia aktywności z 14 dni

Zegarek będzie dostępny już w tym kwartale. Jego cena będzie wynosiła od 199 do 299 Euro.