Ad image

Switchit wraz z Fantasyexpo oraz WeWork włączają się do walki z koronawirusem

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 Min Read

Wykorzystując powierzchnię biurową WeWork oraz ponad 120 najmocniejszych komputerów Switchit dołączają do projektu Folding@home. Inicjatywa Folding@home powstała na Uniwersytecie Stanforda w Kaliforni. Jej ideą jest zachęcenie właścicieli komputerów do użyczenia ich mocy obliczeniowej w celach badawczych. Projekt wspomagał już między innymi prace nad lekami na choroby Alzheimera, Huntingtona, białkiem wirusa Ebola, czy nowotworami. Dane uzyskiwane w ramach projektu są udostępniane laboratoriom na całym świecie. Dzisiaj, w dobie koronawirusa, Folding@home staje przed możliwie najtrudniejszym zadaniem w swojej historii – chce wykryć algorytm, który pozwoli zrozumieć w jaki sposób działają białka wirusowe SARS-Cov-2, co z kolei pomoże w stworzeniu skutecznej szczepionki na tę chorobę. Inicjatywę Folding@Home postanowiły wspólnie wesprzeć trzy podmioty – switchit, agencja gamingowa Fantasyexpo oraz WeWork tworząc team FoldingAtHomePoland.

Fantasyexpo oraz switchit od lat aktywnie działają w obszarze esportu, gamingu oraz eventów, posiadają zaplecze wydajnych komputerów gamingowych oraz doświadczenie w angażowaniu graczy i fanów esportu.

Do akcji chcemy zaangażować drużyny esportowe, graczy oraz influencerów gamingowych,. Każdy może pomóc udostępniając wolne zasoby swoich komputerów. Mamy nadzieję, że na nasz apel odpowie wiele osób z naszego środowiska i wspólnie przyczynimy się do jak najszybszego powstania skutecznej szczepionki przeciw Covid-19 – mówi Justyna Oracz, Head of Communications Fantasyexpo

W realizację projektu zaangażował się event manager Krzysztof Bujoczek z Fantasyexpo. Na co dzień współpracuje ze switchit, który obsługuje klientów biznesowych i indywidualnych w zakresie sprzętu IT, realizując również projekty edukacyjne.

– Od jakiegoś czasu oprócz obsługi biznesowej firm, aktywnie wspieramy esport. Posiadamy flotę 150 niezwykle mocnych komputerów, z procesorami Intel Core i9-9900KF i kartami graficznymi GeForce RTX 2070 Super, 2080 oraz 2080Ti. Wspierając inicjatywę FoldingAtHome na początku uruchomimy 120 naszych najmocniejszych jednostek, które wygenerują moc ponad tysiąca dwustu teraflopsów. Komputery, które dotychczas służyły profesjonalnym graczom na turniejach, będą mogły pracować 24h na dobę w imię nauki! Mamy nadzieję, że ich moc oraz moc komputerów wszystkich, którzy się przyłączą do wspólnej akcji, zdziała wiele dobrego  – mówi Mateusz Dykier, Business Development Manager z firmy Switchit.

Niezbędną infrastrukturę do sprawnego działania sprzętu i przesyłu danych oferuje WeWork – międzynarodowa firma oferująca elastyczne przestrzenie do pracy, która udostępnia powierzchnię biurową warszawskiego Hotelu Europejskiego dedykowaną do wydajnej pracy wielu maszyn oraz transmisji danych. Ponadto liczymy na dołączenie się społeczności skupionej wokół weWork.

Jak dołączyć do akcji FoldingAtHome? Wystarczy zainstalować na komputerze program, który można pobrać ze strony https://foldingathome.org/start-folding/. Następnie z listy rozwijalnej “I support research fighting” należy wybrać opcję “Any disease” w której choroba Covid-19 ma aktualnie najwyższy priorytet. Aplikacja wykorzystuje wolne zasoby procesora oraz karty graficznej, może pracować w tle non stop. Aby dołączyć do polskiego teamu należy wybrać nazwę FoldingAtHome Poland (team numer 250728).