Sztuczna inteligencja coraz ważniejsza w strategii Dell

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Dell stawia krok naprzód, przygotowując się do pełnego przyjęcia sztucznej inteligencji (AI). Firma nie tylko ogłasza nowe rozszerzenia swojej oferty AI, ale również dąży do objęcia całego cyklu życia AI, od początku do końca.

Dell – inwestycja w generatywną sztuczną inteligencję

Pod koniec lipca tego roku, Dell wyraził chęć zrobienia więcej w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji. Teraz firma podwaja swoje zobowiązanie, rozszerzając ofertę Generative AI Solutions o nowe możliwości. Ale to nie tylko sprzęt, który jest w centrum uwagi. Dell uruchamia również usługi, które mają na celu przygotowanie każdego aspektu organizacji do wprowadzenia generatywnej AI.

Partnerstwo z Nvidią

Współpraca z Nvidią jest kluczem do sukcesu Dell w dziedzinie AI. Dell korzysta ze sprzętu Nvidia w swoich najbardziej zaawansowanych serwerach, co pozwala firmie na wdrażanie gotowych modeli AI w szybszym tempie. To partnerstwo, znane wcześniej jako Project Helix, teraz nosi nazwę Generative AI Solutions i oferuje klientom Dell więcej możliwości dostosowywania modeli AI do własnych potrzeb.

Dane, procesy i ludzie – klucze do sukcesu

Dell zdaje się rozumieć, że wdrażanie AI to nie tylko kwestia posiadania odpowiedniego sprzętu. Dane, procesy i ludzie w organizacji muszą być również przygotowane do tej transformacji. Dlatego firma oferuje Usługi Przygotowania Danych, które zapewniają klientom czyste i dokładne zestawy danych w odpowiednim formacie. Współpraca z firmą Starburst ma na celu uczynienie danych bardziej dostępnymi w organizacji, a nowa integracja z platformą PowerEdge zostanie uruchomiona w 2024 roku.

Jednak technologia to tylko jedna strona medalu. Ludzie w organizacji muszą być przekonani o wartości dodanej generatywnej AI i muszą być w stanie z nią pracować. Dlatego Dell uruchamia również usługi edukacyjne, aby wzmocnić wiedzę i umiejętności pracowników w zakresie AI.