Sztuczna inteligencja – nowy model GenAI przedstawiła Zebra Technologies

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit

Zebra Technologies od lat dostarcza innowacyjne rozwiązania cyfrowe, a teraz wprowadza na rynek swoją najnowszą ofertę – model generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) przeznaczony dla przenośnych komputerów mobilnych i tabletów.

Zebra Technologies – sztuczna inteligencja to nie tylko chmura

Jednym z najbardziej imponujących aspektów tej technologii jest jej zdolność do działania niezależnie od chmury. W świecie, w którym większość technologii jest zależna od stałego połączenia z chmurą, Zebra postanowiła pójść inną drogą. Dzięki temu partnerzy i klienci firmy Zebra mogą cieszyć się wzrostem produktywności, niezależnie od dostępności połączenia z chmurą.

Wszechstronność w działaniu

GenAI Zebry nie jest przeznaczona tylko dla jednej branży. Od handlu detalicznego, przez magazyny, logistykę, hotelarstwo, aż po opiekę zdrowotną – możliwości są niemal nieograniczone. Wprowadzenie tej technologii do codziennych operacji może przynieść niesamowite korzyści dla pracowników pierwszej linii, umożliwiając im dostarczanie jeszcze lepszych doświadczeń dla swoich klientów.

Bezpieczeństwo i oszczędność na pierwszym miejscu

Dzięki możliwości działania GenAI na urządzeniu, dane użytkowników są bezpieczne i chronione, nie opuszczając pamięci lokalnej. To nie tylko kwestia prywatności, ale także wydajności i oszczędności. Jak podkreśla biała księga opublikowana przez Qualcomm Technologies, koszty wyszukiwania w chmurze mogą być znacznie wyższe w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Zebra rozwiązuje ten problem, eliminując potrzebę korzystania z chmury.

Komputery mobilne Zebra TC53/TC58 i TC73/TC78 oraz tablety ET6x Series wyposażone w  technologię Qualcomm Technologies – wraz z oferowanymi przez firmę Zebra rozwiązaniami w zakresie widoczności zasobów i inteligentnej automatyzacji – zapewniają lepszy wgląd w dane, analizę i rekomendacje, rozwiązywanie problemów, planowanie i kreatywność. Pracownicy pierwszej linii mogą korzystać z też z mniejszych modeli, nawet w terenach mało zurbanizowanych, na wzniesieniach czy pod ziemią, gdzie połączenie z chmurą może nie być możliwe. Alternatywnie mogą przełączyć się też na opartą na chmurze aplikację lub przeglądar

Wizja przyszłości

Tom Bianculli, dyrektor ds. technologii w Zebra Technologies, podkreśla, że urządzenia Zebra są wyposażone w najnowocześniejsze oprogramowanie i modele sztucznej inteligencji. Firma nieustannie dąży do rozwiązywania problemów klientów i dostarczania wartości dodanej w przedsiębiorstwach. GenAI jest tylko jednym z wielu kroków w tej podróży.

Etyka i odpowiedzialność

Zebra Technologies jest świadoma znaczenia etycznego i odpowiedzialnego podejścia do sztucznej inteligencji. Firma dokłada wszelkich starań, aby jej działania były zgodne z wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności, etyki i przejrzystości. Wspierają również inicjatywy mające na celu wyznaczanie standardów w zakresie dostarczania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.