zdrowie

Kraska: 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 omikronem; zmarło 377 osób

Odnotowano 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 omikronem; zmarło 377 osób - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jagody goji mogą chronić przed utratą wzroku związaną z wiekiem

Regularne spożywanie małych porcji suszonych jagód goji może chronić przed związanym z wiekiem zwyrodnieniem plamki żółtej, czyli główną przyczyną utraty wzroku u seniorów - donosi pismo „Nutrients”.

RPO: nadmiarowe zgony osób z COVID-19 wiążą się ze słabością systemu opieki zdrowotnej

Na koronawirusa w Polsce zmarło ponad 100 tys. osób. Tzw. nadmiarowe zgony w Polsce osób zakażonych koronawirusem wiążą się m.in. ze słabością i niewydolnością systemu opieki zdrowotnej – podkreśla Rzecznik Praw Obywatelskich, który zwrócił się w tej sprawie do ministra zdrowia.

Niedzielski: przy premierze zostanie powołana rada ds. walki z koronawirusem, ale w zmienionej formule

Przy premierze zostanie powołana nowa rada ds. walki z koronawirusem, w szerszej formule; w jej gronie, oprócz lekarzy, znajdą się m.in. ekonomiści i socjolodzy – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pulmonolog: Pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mogą stać się inwalidami oddechowymi

Pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mogą stać się inwalidami oddechowymi. U części osób mamy do czynienia z nieodwracalnymi zmianami w płucach, które powodują trwałe ograniczenie rezerw oddechowych i niewydolność oddechową pacjenta – zaznaczył pulmonolog dr hab. n. med. Robert Kieszko.

Badanie: nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

Kraska: 10 445 nowych przypadków zakażeń koronawirusem; zmarły cztery osoby z COVID-19

Mamy 10 445 nowych przypadków zakażeń koronawirusem; cztery osoby przegrały walkę z COVID-19 - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraksa. Zaznaczył, że 611 przypadków to zakażenia nowym wariantem omikron.

Siedzący tryb życia groźny dla osób, które wygrały z rakiem

Niski poziom aktywności fizycznej negatywnie wpływa na przeżywalność osób, które pokonały raka – wynika z badań opublikowanych w piśmie „JAMA Oncology”.

Andrusiewicz: Spotkania sztabu kryzysowego oraz kierownictwa Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek

W poniedziałek mamy sztab kryzysowy i kierownictwo w Ministerstwie Zdrowia - powiedział w sobotę rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz pytany, jak będzie wyglądała dalsza współpraca z ekspertami z rady medycznej. Będą zapadały decyzje - dodał.
Strona głównaTagiZdrowie

Dołącz do nas