TD SYNNEX powołuje Miriam Murphy na czołowe stanowisko w Europie

TD SYNNEX ogłosił powołanie Miriam Murphy na stanowisko President, Europe, gdzie rozpocznie swoje obowiązki 8 kwietnia 2024 roku. Murphy, posiadająca bogate doświadczenie zarówno wewnątrz firmy, jak i w branży technologicznej, będzie odpowiedzialna za kierowanie europejską strategią biznesową i operacyjną, prowadząc 7-tysięczny zespół pracowników w regionie.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Firma TD SYNNEX ogłosiła powołanie Miriam Murphy na stanowisko President, Europe. W tej roli rozpocznie pracę 8 kwietnia 2024 r. i będzie odpowiedzialna za kierowanie 7-tysięcznym zespołem pracowników w Europie, realizację strategii biznesowej oraz wdrożeń operacyjnych w regionie. Będzie podlegać Patrickowi Zammitowi, COO w TD SYNNEX – którego zastąpi na stanowisku President, Europe – i będzie członkiem globalnego zespołu kierowniczego firmy. Miriam Murphy będzie przewodzić europejskiemu zarządowi dystrybutora, który składa się z liderów geograficznych, a także kadry kierowniczej odpowiedzialnej za strategiczne jednostki biznesowe oraz funkcje wspierające
w regionie.

Miriam Murphy powraca do TD SYNNEX po dwóch latach pracy na stanowisku CEO, Europe
w NTT Ltd.. W tej roli odpowiadała za strategię i P&L (rachunek zysków i strat) w 14 krajach, dostarczając rozwiązania technologiczne, doradztwo i usługi zarządzane klientom korporacyjnym z wielu sektorów. Wcześniej przez ponad 20 lat pracowała w TD SYNNEX na różnych stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. Senior Vice President, Advanced and Specialized Solutions, Europe oraz Regional Leader for Northern Europe.

„Fantastycznie jest powitać Miriam z powrotem w TD SYNNEX. Dzięki jej wcześniejszemu doświadczeniu z nami wiemy już o jej wielu wspaniałych cechach przywódczych. Wnosi mentalność zorientowaną na ludzi w połączeniu z wyjątkowym zmysłem biznesowym, rozległą siecią kontaktów u dostawców i klientówów, a także nieustające zaangażowanie w zapewnianie doskonałości wszystkim naszym interesariuszom”powiedział Zammit. „Powraca wzmocniona swoimi doświadczeniami poza firmą i wniesie świeże spojrzenie na rynek końcowy oraz wymagania klientów, zwłaszcza w strategicznym obszarze usług, ponieważ staramy się stale rozwijać nasz rynek i tworzyć najlepszą w swojej klasie propozycję wartości i doświadczenia dla naszych partnerów i dostawców”.

Miriam Murphy jest wybitną orędowniczką różnorodności, równości i integracji w branży IT.
W swojej poprzedniej pracy w TD SYNNEX odegrała aktywną rolę w tworzeniu i rozwijaniu programów integracyjnych firmy w Europie, wspierając tworzenie grup zasobów współpracowników obejmujących takie tematy, jak równość płci, niepełnosprawność i kwestie LGBTQ.

Miriam Murphy powiedziała:Jestem zachwycona i zaszczycona objęciem kierownictwa nad europejskim biznesem TD SYNNEX. Ponad 7000 współpracowników firmy w regionie odgrywa kluczową rolę w sercu ekosystemu kanału, wspierając ciągłą ewolucję i płynne połączenia między dostawcami, partnerami i ich klientami końcowymi. Nie mogę się doczekać, aby ich wspierać, ponieważ staramy się pomagać wszystkim naszym partnerom w kanale w rozwijaniu ich firm i zapewnianiu doskonałych wyników na rynku.

I dodała: „Kultura, talent i duch zespołowy w TD SYNNEX nie mają sobie równych. Wielką przyjemnością będzie ponowne nawiązanie kontaktu z wieloma znanymi twarzami w firmie i poza nią na początku kwietnia, a także poznanie nowych współpracowników i partnerów”.