Tech Data: Dariusz Jurkowski Business Development Managerem – IBM Storage

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
3 min

Tech Data poinformowała o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – IBM Storage Dariuszowi Jurkowskiemu posiadającemu 17-letnie doświadczenie w branży IT wyniesione z pracy zarówno po stronie Partnerów Biznesowych – Cloudware, Apius Technologies, Qumak, Koma, jak i dostawców – Extreme Networks. Swoje ponadprzeciętne zdolności interpersonalne, wiedzę merytoryczną, znajomość rynku IT i rozwiązań IBM Dariusz Jurkowski ma zamiar przełożyć na dalszy rozwój biznesu IBM Storage w Tech Data i na rynku polskim. Zależy mu na pomaganiu Partnerom w budowaniu ich biznesu w oparciu o rozwiązania IBM Storage, dostarczając wszystkich niezbędnych narzędzi w postaci szkoleń, wsparcia handlowego, technicznego, marketingowego.

Dariusz Jurkowski, Tech Data
Dariusz Jurkowski, Tech Data

Z Cloudware Polska do Tech Data

Dariusz Jurkowski swoją przygodę z IT rozpoczął w 1994 roku od pracy w Koma S.A., gdzie jako Sales Specialist odpowiadał za pozyskiwanie nowych klientów i rozwój relacji z tymi istniejącymi. W 1999 roku przeniósł się do Qumak S.A. i jako Key Account Manager rozwijał kanał sprzedaży oraz współpracował z klientami w zakresie doradztwa w budowaniu rozwiązań IT. W 2014 roku został Account Managerem w Extreme Networks. W 2015 roku przez chwilę pracował w Apius Technologies i jako Key Account Manager rozwijał kanał sprzedaży. Później dołączył do zespołu Cloudware Polska i jako Key Account Manger rozwijał kanał sprzedaży koncentrując się na kluczowych klientach z sektorów energetycznego, finansowego i telekomunikacyjnego.

Na nowym stanowisku Dariusz Jurkowski stawia sobie za cel aktywną współpracę z Partnerami Biznesowymi w zakresie rozwoju sprzedaży rozwiązań IBM Storage, która przyczyni się do rozwoju biznesu zarówno Tech Data jak i tych Partnerów. Niemniej ważne jest dla niego pozyskiwanie nowych Partnerów Biznesowych. Dariusz Jurkowski raportuje do Ireneusza Urbanka, IBM Business Unit Managera.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Dariusz Jurkowski stał się częścią dużego, zgranego i bardzo ważnego z biznesowego punktu widzenia zespołu wysokiej klasy specjalistów. Zasilając go wiedzą merytoryczną, doświadczeniem i nową energią z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju oferty IBM Storage w Tech Data. Z ogromną przyjemnością witam Darka w naszej organizacji i życzę mu wielu sukcesów”.

Prywatnie Dariusz Jurkowski interesuje się szeroko rozumianym jazzem, motoryzacją, audio i nowymi technologiami z obszaru storage.

Czytaj więcej o Tech Data