Awarie czy cyberataki – zagrożenia związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych w skali globalnej już w 2019 roku mogą sięgnąć aż 2,1 miliardów dolarów[1]. Ochrona oraz dostępność do informacji są kluczowymi czynnikami gwarantującymi przedsiębiorstwom szybkie uruchomienie krytycznych aplikacji, kluczowych dla ich działalności operacyjnej. Dlatego wspólnym celem OVH, globalnego lidera usług cloud oraz Veeam® Software, wiodącego dostawcy rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, jest zapewnienie przedsiębiorstwom ciągłości działania usług.
Dzięki Veeam Cloud Connect, innowacyjnej usłudze dostępnej w OVH, zabezpieczenie infrastruktury poprzez backup, bezpieczne przechowywanie kopii w chmurze oraz replikację danych w centrach danych OVH, stało się szybsze i prostsze. Oferta obu firm umożliwia przedsiębiorstwom zintegrowaną strategię ochrony danych z wykonywaniem i przechowywaniem kopii w innej lokalizacji, bez potrzeby zarządzania nią.
„Uniwersalna zasada Veeam, odnosząca się do dostępności danych i usług i skuteczna w razie awarii, to reguła 3-2-1. Pomaga ona odpowiedzieć na dwa ważne pytania: ile plików kopii zapasowych jest potrzebnych i gdzie powinny być przechowywane. 3-2-1 oznacza trzy kopie danych na dwóch nośnikach, z których jeden znajduje się w innej lokalizacji. Infrastruktura OVH ułatwia zdalną kopię danych w zabezpieczonej chmurze, z dodatkową replikacją na poziomie infrastruktury, co sprawia, że jest to rozwiązanie klasy premium. To realna korzyść dla klientów” – deklaruje Laurent Garcia, Cloud Senior Director w Veeam.
Konstruując ofertę (także dostępną w opcji jako oddzielna licencja), spełniającą konkretne potrzeby użytkowników, zebrano opinie klientów rozwiązania, które wcześniej wprowadzono na platformie SoYouStart. Oferta ta integruje szyfrowanie informacji dzięki połączeniu SSL, replikację danych w chmurze OVH oraz rozwiązania WAN Accelerator, służącego do przyspieszenia transferu danych.
„Veeam Cloud Connect jest uniwersalnym i przyjaznym dla użytkowników rozwiązaniem, które może być wykorzystane dla usług opartych o rozwiązania VMware czy Microsoft Hyper-V. Dzięki usłudze Veeam, maszyny wirtualne są w prosty sposób kopiowane do chmury i tam trzymane” – powiedział Artur Słowik, Customer Advocate w OVH.
[1] Badanie zrealizowano na zlecenie Juniper Research w 2015.