TrendForce: Jaki będzie nowy iPhone?

Zobacz

- Reklama -

W tym roku Stany Zjednoczone i Europa, które są głównymi rynkami Apple w zakresie sprzedaży iPhonów, spodziewają się ożywienia gospodarczego dzięki złagodzeniu pandemii. Oczekuje się także, że Apple skorzysta na rezygnacji Huawei z części rynku dla smartfonów z wyższej półki, co może zwiększyć sprzedaż iPhonów w drugiej połowie 2021 roku.  Według analizy TrendForce, prognozy dotyczące wyników Apple na rynku smartfonów na 2021 rok są pozytywne.

Apple nada priorytet optymalizacji istniejących funkcji w serii iPhone 12s. Oczekuje się, że ceny detaliczne pozostaną na takim poziomie, jak podczas premiery modeli iPhone 12.

Apple planuje zaprezentować kolejną generację iPhone’ów, wstępnie nazwaną serią iPhone 12s (oficjalna nazwa nie została jeszcze ujawniona) we wrześniu 2021 r. Jeśli chodzi o ogólny wygląd nadchodzących urządzeń iPhone, wycięcie w górnej części ekranu zmniejszy się ze względu na zmniejszony rozmiar obudowy czujników. Poza tym, inne aktualizacje będą dotyczyły głównie optymalizacji istniejących funkcji. Podsumowując, stopień innowacyjności nie jest szczególnie istotny pod względem wyglądu, a cztery nowe modele można uznać za rozszerzenie serii iPhone 12. Z tego powodu, TrendForce prognozuje również, że Apple będzie kontynuować proaktywną strategię cenową przyjętą w 2020 roku, aby utrzymać swój udział w rynku smartfonów z wyższej półki. Choć ceny niektórych kluczowych komponentów wzrosły w związku z zacieśniającą się podażą, Apple bierze pod uwagę wzrost przychodów usług peryferyjnych w stosunku do wzrostu sprzedaży iPhone’ów. Oznacza to, że cena początkowa nadchodzącej serii iPhone’a będzie prawdopodobnie stosunkowo równa cenie początkowej serii iPhone’a 12.

W przypadku najnowszych modeli iPhone’a, firma Apple wprowadziła pewne ulepszenia do telefonów. TrendForce podsumowuje tutaj kluczowe komponenty najnowszych modeli iPhone’a, w tym procesor, wyświetlacz, pamięć i aparat. Seria iPhone 12s będzie wyposażona w procesory A15 produkowane w węźle TSMC 5 nm+. Jeśli chodzi o wyświetlacz, nowe modele będą wyposażone w elastyczne panele AMOLED z technologią ekranu dotykowego On-cell; oba modele Pro będą miały również częstotliwość odświeżania 120 Hz. Sądząc po cenach początkowych serii iPhone 12s, a także różnicach między cenami detalicznymi różnych modeli, TrendForce spodziewa się, że pojemność pamięci nowych telefonów pozostanie taka sama, jak ich odpowiedników iPhone 12. Z przodu aparatu Apple zmodernizował wszystkie główne aparaty telefonów iPhone 12s, aby zawierały technologie stabilizacji obrazu z przesunięciem czujnika.

TrendForce spodziewa się, że najnowsze urządzenia iPhone będą stanowić około 39% całkowitej rocznej produkcji Apple w 2021 r. Ponieważ wszystkie telefony iPhone 12s zawierają modemy 5G, przewiduje się, że udział modeli 5G w ogólnej produkcji iPhone’a wzrośnie z 39% w 2020 r. do 75% w 2021 r. Ponadto oczekuje się, że Apple skupi się na zwiększeniu sprzedaży trzech modeli innych niż mini z serii iPhone 12s, biorąc pod uwagę fakt, że iPhone 12 mini (którego produkcja została zakończona w II w II kwartale 2021) odnotował rozczarowujące wyniki sprzedaży w porównaniu z innymi modelami z rodziny iPhone 12.

iPhone, TrendForce

- Reklama -
Źródło:TrendForce

Polecamy

- Reklama -