Trwa akcja #SzkołaDlaWas. Kolejne komputery od branży cyfrowej dla ukraińskich dzieci

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka  - Redaktor Brandsit 3 min czytania

Polska branża cyfrowa przekazała 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród dzieci uchodźców z Ukrainy mieszkających w Polsce, tak, aby mogli oni nieprzerwanie uczyć się z terenu Polski i brać udział w lekcjach prowadzonych przez ukraińskich nauczycieli. 

To element trwającej już od prawie roku akcji #SzkołaDlaWas, która zaraz po inwazji Rosji na Ukrainę, została zainaugurowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i w którą została włączona polska branża cyfrowa reprezentowana w naszym kraju przez Związek Cyfrowa Polska. W ramach inicjatywy dzieci z Ukrainy otrzymują używane laptopy i komputery stacjonarne przekazywane na ten cel przez firmy i instytucje. Zanim jednak one do trafią do potrzebujących urządzenia są sprawdzone i zabezpieczone oraz przygotowane do ponownego użycia przez dystrybutorów sprzętu elektronicznego. O logistykę dba Poczta Polska.

W środę (15 marca) kolejną partię komputerów przekazano Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która opiekuje się m.in. dziećmi ukraińskich uchodźców.

“Przekazujemy 15 komputerów stacjonarnych wraz z niezbędnym sprzętem – monitorami, klawiaturami i myszkami. Uważam, że to nasz obowiązek, aby wspierać obywateli Ukrainy, w tym tych najmłodszych, którzy powinni móc uczyć się nawet w takcie wojny wywołanej przez Rosję. Kontynuacja przez nauki jest niezbędna, aby w dłuższej perspektywie mogli odbudowywać Ukrainę. Niezmiennie zachęcam kolejne przedsiębiorstwa i organizacje do wsparcia tego projektu. Zapraszam do kontaktu każdą osobę i każdą firmę zainteresowaną pomocą dla uczniów.”

Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska

“Pragnę wyrazić wdzięczność panu Michałowi Kanownik, Prezesowi Cyfrowa Polska za przekazanie komputerów dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt ten zostanie przekazany dalej do placówek oświatowych, skromniej wyposażony w tego typu sprzęt w których kształcą się dzieci z Ukrainy i Polski. Żywię nadzieję, że te komputery staną się oknem możliwości, przez które dzieci w tych ciężkich czasach jakie mamy, będą poznawać świat który może być dobry i piękny i dzięki tej  zdobytej wiedzy będą mogły tworzyć lepszą przyszłość.”

ks. Tomasz Stec, Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Jak można pomóc?

Firmy lub instytucje, które chciałyby wesprzeć akcję #SzkołaDlaWas mogą zgłaszać się pod adresem: szkoladlawas@cyfrowapolska.org. Przekazywany sprzęt musi spełniać określone warunki: nie może być uszkodzony i nie może mieć więcej niż 5 lat. Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z ulgi podatkowej przysługującej na sprzęt komputerowy na rzecz wsparcia Ukrainy. Więcej informacji o ulgach podatkowych znajduje się na stronie https://www.podatki.gov.pl/ukraina.

Skomentuj
- Reklama -

Columbus zamknął 2022 rok stratą. Liczy na stabilizację sprzedaży

W 2022 r. Grupa Columbus Energy osiągnęła 598,1 mln zł przychodów. W ujęciu jednostkowym przychody spółki wyniosły 595,2 mln zł,

6 min czytania

OVHcloud uruchamia pierwsze data center w Indiach

OVHcloud otwiera swoje pierwsze centrum danych w Indiach. Plany ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku zakładają uruchomienie dwóch kolejnych centrów

6 min czytania

Niskie zarobki i stres – przepis na problemy psychiczne w podeszłym wieku

Poziom wykształcenia, rodzaj wykonywanej pracy, związany z nią stres oraz niskie zarobki wśród 30-latków to czynniki, które w późniejszym wieku mogą warunkować u

4 min czytania