„UFF” – kojarzy się z satysfakcją

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

Małe i średnie przedsiębiorstwa często są bardzo mocno zakorzenione w lokalnych społecznościach. W oparciu o specyfikę danego regionu kształtowany jest zakres ich działalności. Prezesi, dyrektorzy i współwłaściciele często mieszkają w pobliżu, nierzadko w domu rodzinnym, w okolicy szkoły podstawowej, do której sami chodzili. Wspaniałe jest to, że często podejmują działania, żeby te swoje regiony wzbogacać poprawiając jakość życia mieszkańców. Mają własne pomysły i inicjatywy. A jeśli nie – to mogą skorzystać z pomocy Fundacji UFF.

Misją Fundacji UFF jest edukacja filmowa i fotograficzna czyli coś bardzo atrakcyjnego dla dzieci i młodzieży, które chętnie  komunikują się obrazem. Film i fotografia w dzisiejszym świecie jest podstawą. Komunikatem, informacją, przyjemnością, ale też może być przykrością i problemem. Eksperci z Fundacji UFF organizują warsztaty i spotkania edukacyjne ucząc jak prawidłowo korzystać z aparatu, jak wykonać dobre zdjęcie i je zaprezentować. Uświadamiają też czym są prawa autorskie i jak je szanować. Ważną częścią zajęć jest sztuka obserwacji i kształtowanie cierpliwości. Takie zajęcia odbywają się w szkołach podstawowych i średnich na terenie całej Polski.

„Finansowanie naszych działań płynie z grantów i dotacji, o które się ubiegamy. – informuje Szymon Glonek, prezes Fundacji UFF –  Część naszych szkoleń sprzedajmy komercyjnie. Bardzo dobrze odbierane są warsztaty czy szkolenia tworzone wspólnie z lokalnie działającą firmą. To firma wybiera szkołę. Ustalamy zakres szkolenia i formułę, ponieważ może się ono odbywać stacjonarnie albo online. Koszty nie są wysokie, ale satysfakcja i efekty wizerunkowe robią wrażenie. Jest to konkretne działanie dla dzieci z lokalnej społeczności o walorach edukacyjnych zdecydowanie wykraczających poza program nauczania.”

Coś niestandardowego dla lokalnej społeczności

- Advertisement -

Dużym atutem przedsięwzięcia jest skala. Korzystają wszystkie dzieci z rocznika – klas siódmych, ósmych czy z liceum. Nikt nie wybiera jakiejś grupy i nie ogranicza dostępu. Do młodzieży trafia konkretna wiedza, wskazówki i inspiracje. To potem procentuje, bo każdy młody człowiek w oparciu o tę wiedzę może się dalej rozwijać. Zawsze też może się skontaktować z konkretnym ekspertem z fundacji, dopytać i pokazać swoje prace. Prawdopodobnie wśród tych uczniów są przyszli fotografowie i operatorzy, którzy teraz stawiają pierwsze kroki. Te zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.     

Firma, która współpracuje z fundacją

Ma status współorganizatora. To dzięki niej w danej szkole zajęcia się odbywają. Koszty – zgodnie z obowiązującym prawem można odliczyć od przychodu.

To nie są kolejne ważne zajęcia niezbędne do zdania egzaminu. To nie jest przykry obowiązek czy stresujące doświadczenie. To sztuka, której w dzisiejszym, pędzącym świecie raczej nie doceniamy. To zachęta do chwili zastanowienia i przyjemność. To wizja, która być może przerodzi się w pasję, albo już nią jest. A chyba nie można dać nic cenniejszego niż pasja.” – dodaje Szymon Glonek zapraszając firmy do współpracy.

Kontakt – Fundacja UFF biuro@fundacjauff.pl

Udostępnij
- REKLAMA -