Vectra wzmacnia radę nadzorczą i zarząd

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Grupa telekomunikacyjna Vectra wzmacnia zespół menedżerski na poziomie nadzoru inwestorskiego i zarządu. Wieloletni prezes Spółki, Tomasz Żurański, awansował do rady nadzorczej Vectra S.A., gdzie poza obowiązkami wynikającymi z nowej roli, będzie odpowiadał za strategiczne projekty rozwojowe firmy. Nowym prezesem Vectry został Michał Bartkowiak, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami z różnych branż, w tym telekomunikacyjnej. Firma rozpoczyna ponadto proces wyłonienia inwestora finansowego dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments.

Wzmocnienie rady nadzorczej oraz zarządu to efekt konsekwentnego wdrażania przyjętej strategii biznesowej Spółki oraz ambitnych planów rozwojowych na najbliższe lata. W 2027 r. gdyńska firma zamierza docierać za pośrednictwem nowoczesnej infrastruktury światłowodowej do 10 milionów gospodarstw domowych z pełną ofertą produktów i usług. Realizując tę ambicję, Vectra chce stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce i rynkowych liderów, jeśli chodzi o produkty i usługi oferowane za pośrednictwem nowoczesnej i rozległej sieci. Ze względu na skalę planowanej ekspansji oraz stosunkowo krótki horyzont czasowy, Spółka we współpracy z renomowanymi doradcami transakcyjnymi, Rotshild & Co i mInvestment Banking, rozpoczyna proces wyłonienia inwestora finansowego z doświadczeniem infrastrukturalnym dla swojej spółki infrastrukturalnej Vectra Investments. Jednocześnie Vectra kontynuuje inwestycje w rozbudowę i udoskonalanie istniejącej sieci oraz w rozwój oferty produktów i usług dla obecnych i przyszłych klientów.

Ze względu na ambitne plany rozwoju Spółki i dużą liczbę projektów strategicznych, Tomasz Żurański, który przez blisko 20 lat pracował w zarządzie Vectry awansował do rady nadzorczej. Poza zadaniami wynikającymi z nowej roli, będzie odpowiadał za kluczowe projekty, takie jak proces wyłonienia inwestora finansowego w obszarze rozwoju infrastruktury, inne potencjalne transakcje wspierające cele strategiczne firmy, relacje z kluczowymi dostawcami treści czy finansowanie działań rozwojowych Grupy Vectra.

Nowym prezesem zarządu Vectra S.A. został Michał Bartkowiak – doświadczony menedżer o wieloletniej praktyce w zarządzaniu lub współzarządzaniu spółkami z różnych branż, takich jak: farmaceutyczna, papiernicza, motoryzacyjna, informatyczna czy telekomunikacyjna. W ostatnich latach był członkiem zarządu ds. finansowych, członkiem zarządu ds. operacyjnych, wiceprezesem oraz prezesem Grupy INEA, dostawcy internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz profesjonalnych usług opartych o centra przetwarzania danych. Ponadto, w styczniu 2022 r. do zarządu Vectry powołano dwóch nowych członków zarządu, Wojciecha Danieluka i Sebastiana Jandę – uznanych i doświadczonych ekspertów. Przed dołączeniem do Grupy Vectra, Wojciech Danieluk był m.in. członkiem zarządu Play, natomiast Sebastian Janda pracował w strukturach komercyjnych m.in. w innogy oraz Procter & Gamble.

Tomasz Żurański, Członek Rady Nadzorczej Vectra S.A.: Mamy ambicję i konkretny plan, aby docierać za pośrednictwem infrastruktury światłowodowej o najnowocześniejszych parametrach do 10 milionów gospodarstw domowych z ofertą produktów i usług w jakości, nad którą będziemy mieli stuprocentową kontrolę. Chcemy stać się jednym z największych dostawców światłowodu w Polsce. Inwestycje w ludzi pokazują naszą determinację, aby tę ambicję urzeczywistnić. Osobiście bardzo się cieszę, że będę mógł wspólnie z tak silnym i doświadczonym zespołem zarządzającym pracować nad realizacją tego celu.

Michał Bartkowiak, Vectra
Michał Bartkowiak, Vectra

Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu Vectra S.A.: Grupa Vectra jest liderem w zakresie dostarczania usług kablowych w Polsce. Przed nami szereg wyzwań, ale także możliwości, które stwarza zmieniające się otoczenie rynkowe. Zmiany, które obserwujemy w niemal wszystkich aspektach naszego życia będą miały istotny wpływ na branżę telekomunikacyjną, którą czeka rewolucja, a Vectra z pewnością będzie jej częścią i istotnym rozgrywającym. Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu, w tak ważnym dla firmy momencie.