VMware z nowym CEO

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 3 min czytania

Firma VMware ogłosiła, że z dniem 1 czerwca Zarząd powołuje Rangarajana Raghurama na stanowisko CEO i Członka Zarządu.

Do tej pory Raghuram zajmował stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego ds. produktów i usług chmurowych w VMware. “Cieszę się, że Raghu obejmie stanowisko dyrektora generalnego w VMware. Przez całą karierę wykazywał się uczciwością i konsekwencją, odgrywając kluczową rolę w sukcesie firmy VMware” – powiedział Michael Dell, prezes zarządu VMware. “Raghu zajmie się teraz projektowaniem przyszłości VMware, pomagając klientom i partnerom rozwijać ich cyfrowe biznesy w nowoczesnym, wielochmurowym świecie”.

Osiemnaście lat w VMware

Od początku kariery w VMware w 2003 r. Raghuram wspiera strategiczny rozwój firmy w obszarze biznesu oraz technologii. Pomagał w rozwoju strategicznego obszaru wirtualizacji, kierował strategią VMware odnośnie centrów danych zdefiniowanych programowo, stworzył koncept VMware w zakresie chmury obliczeniowej i transformacji SaaS, odgrywał kluczową rolę w realizacji fuzji i przejęć firmy oraz w nawiązywaniu współpracy z Dell Technologies, hiperskalerami i partnerami strategicznymi.

“Dziś VMware to lider technologii multi-cloud, z kompleksową platformą obejmującą chmury, centra danych i infrastrukturę brzegową, która wspiera transformację cyfrową naszych klientów”powiedział Raghu Raghuram. “Mamy ogromne możliwości, odpowiednie rozwiązania i wspaniały zespół — będziemy realizować nasze cele wykorzystując pasję i sprawność, którą posiadamy.”

“Po dokładnej analizie Zarząd doszedł do wniosku, że Raghu jest najlepszą osobą do kierowania firmą jako CEO, ponieważ uosabia innowacje, reprezentuje nasze wartości i ma jasną wizję przyszłości VMware”powiedział Paul Sagan, główny niezależny dyrektor VMware. “Chcemy również podziękować Zane’owi Rowe’owi za jego zaangażowanie w roli tymczasowego dyrektora generalnego i jego kluczową rolę, jaką nadal odgrywa jako dyrektor finansowy”.

Zmiany na innych, ważnych stanowiskach

VMware ogłosiło również, że Sumit Dhawan został mianowany prezesem, obejmując kierownictwo nad wszystkimi działami go-to-market, w tym Worldwide Sales, Worldwide Partner and Commercial Organization, Customer Experience and Success (CXS), Marketing oraz Communications. Obecnie pełni on funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora ds. klientów w firmie VMware, gdzie pomaga opracowywać strategię biznesową dla nowych ofert multi-cloud.

Sanjay Poonen, obecnie Chief Operating Officer, Customer Operations, podjął osobistą decyzję o odejściu z VMware po 7 latach pracy w firmie, gdzie kierował działem Customer Operations, a wcześniej End-User Computing. “W imieniu zarządu i firmy dziękujemy Sanjayowi za jego wkład w rozwój VMware i życzymy mu powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach” – powiedział Sagan. “Serdecznie gratuluję Raghu awansu na stanowisko dyrektora generalnego i wiem, że poprowadzi firmę na nowe wyżyny. Będę kibicować sukcesom firmy.” skomentował Poonen, dyrektor operacyjny ds. operacji klienckich w VMware.

- Reklama -

ExtraHut – awans w dziale UX Research

Patrycja Kołodziejczyk stanęła na czele nowo utworzonego działu UX Research agencji ExtraHut. Nadzoruje ona projektowanie, moderowanie i merytoryczną realizację badań

1 min czytania

Moskwa: Za 10 lat chcemy uruchomić pierwszą elektrownię atomową

Zależy nam na tym, by w 2033 roku popłynęła pierwsza energia z dużej energetyki jądrowej - mówi w poniedziałkowym wywiadzie

3 min czytania

Nowe oszustwo na Pocztę Polską. Tym razem oszuści wykorzystują kody QR

Poczta Polska ostrzega przed oszustami. Coraz popularniejszą metodą wyłudzenia pieniędzy jest rozsyłanie kodów QR, rzekomo wysyłanych przez operatora pocztowego. Kod

3 min czytania