Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Ważna zmiana w akcjonariacie Columbus

Udostępnij

Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A., odkupił akcje Spółki od Januarego Ciszewskiego. Tym samym Założyciel Columbus zwiększył swój stan posiadania akcji do prawie 50%.

Zgodnie z zawartą dziś transakcją, Dawid Zieliński nabył od Januarego Ciszewskiego pakiet                  12 666 184 akcji Columbus Energy.

– Zgodnie z zapowiedzią, wykupiłem znaczący pakiet akcji od naszego pierwszego inwestora, bo jestem przekonany, że Columbus ma przed sobą perspektywę wielokierunkowego rozwojukomentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. –  Columbus ma też przed sobą wiele wyzwań. Potrzebujemy spokoju i organicznej pracy. Rynek się konsoliduje, a my jesteśmy w jego centrum. Mamy trzy linie biznesowe do rozwoju: sprzedażowo-technologiczną, wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne i magazyny energii oraz biznes serwisowy. Wraz z naszym inwestorem, Piotrem Kurczewskim, mamy plany budowania długoterminowych projektów, które wygenerują stabilne zyski w kolejnych latach, a wartość aktywów po ich wybudowaniu ma szansę wielu zaskoczyć. Szczegóły tych planów będą określone w zaktualizowanej strategii. 

January Ciszewski, który w ostatnim czasie posiadał prawie 19% akcji w kapitale zakładowym Columbus Energy, podkreśla, że transakcja zbycia przez niego akcji Spółki jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami i odbyła się w pełnej zgodzie obu stron.

– Jestem inwestorem średnioterminowym, więc 7 lat  w Columbusie to dla mnie dość długotwierdzi January Ciszewski, Prezes JR Holding S.A.Co prawda pozbywam się akcji Spółki po istotnym spadku wyceny, ale średnia z całego okresu jest dla mnie satysfakcjonująca. Columbus potrzebuje teraz stabilnego i długoterminowego akcjonariatu, głównego parkietu i dużo spokoju. A skoro prawie 3/4 Spółki jest rękach dwóch akcjonariuszy –  założyciela i mocnego finansowo inwestora, to jej przyszłość może być ciekawa.

Źródło:Columbus Energy

Zobacz

ARiMR wypłaciła 2,2 mld zł w formie dopłat do zakupu nawozów

Blisko 355 tys. rolników otrzymało do 4 października br. łącznie 2,2 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych - poinformowała w środę Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Open source – dlaczego warto postawić na otwartość?

Jeżeli ostatnie 15 lat czegoś nas nauczyło, to tego,...

Kryzys żywnościowy dotknie kilkadziesiąt krajów

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgiewa poinformowała w poniedziałek, że 48 państw odczuje konsekwencje globalnego kryzysu żywnościowego, a w krajach arabskich 41 mln ludzi jest narażonych na głód.

Pewność w niepewnych czasach, czyli branża, która rośnie w tempie dwucyfrowym

Cyberbezpieczeństwo stało się najwyższym priorytetem zarówno dla organizacji, jak...

“Splątany” Nobel z fizyki

Laureaci tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie fizyki: Alain Aspect (Francja), John F. Clauser (USA) i Anton Zeilinger (Austria) przeprowadzili przełomowe eksperymenty z wykorzystaniem splątanych stanów kwantowych, w których dwie cząstki zachowują się jak pojedyncza jednostka, nawet gdy są rozdzielone. Wyniki utorowały drogę dla nowej technologii opartej na informacjach kwantowych.

Prof. Jemielity: “chemia klik” rewolucjonizuje nauki przyrodnicze

Nazwa "chemia klik" nawiązuje do dźwięku wydawanego przez łączące się ze sobą klocki – tak w prosty sposób można budować złożone molekuły dzięki odkryciom noblistów. Chemia bioortogonalna poprzez takie połączenia wewnątrz żywych komórek pozwala tworzyć leki, testy diagnostyczne czy terapie celowane – tłumaczy prof. Jacek Jemielity z UW.
- Reklama -

REKLAMA