Wielkość rynku energoelektroniki wzrośnie o 12,38 mld USD

Izabela Myszkowska
2 Min

JAk podaje Technavio, rosnące wykorzystanie energii odnawialnej napędza rozwój rynku energoelektroniki. Na przykład Program Wzrostu Energii Odnawialnej zainicjowany przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych w 2015 r. został przedłużony do 2029 r. Program ten ma na celu wytworzenie 40 MW skojarzonej energii odnawialnej rocznie do 2029 r., która obejmuje energię słoneczną, wiatrową, wodną i beztlenową projekty fermentacji. Program ten oferuje różnym instytucjom komercyjnym, rządowym, non-profit i innym instytucjom możliwość uczestniczenia i uzyskania zachęty do realizacji celów w zakresie produkcji energii w oparciu o ich kategorię. Tym samym wdrożenia takich programów będą napędzać rynek w okresie prognozy.

W Polsce od 1 kwietnia zmieniają się przepisy związane z rozliczeniem prądu wyprodukowanego m.in. z instalacji fotowoltaicznych, co może wpłynąć na ograniczenie wzrostu tego rynku nad Wisłą.

Technavio przewiduje, że różnica wzrostu dla rynku energoelektroniki w latach 2021-2026 wynosi 12,38 mld USD .

Ograniczenia technologiczne stanowią wyzwanie dla rozwoju rynku energoelektroniki. Na przykład tranzystory Power MOSFET są używane do zastosowań poniżej 500 V, podczas gdy tranzystory IGBT są używane do zastosowań przekraczających 400 V. Aplikacje specyficzne dla przesyłu energii wymagają działania w kilowoltach, a urządzenia oparte na krzemie mają obniżoną wydajność. Wydajność można poprawić, stosując materiały, takie jak materiały z szerokim pasmem wzbronionym i ultraszerokim pasmem wzbronionym, ponieważ pomagają one zmniejszyć straty przy wyższych napięciach. Technologia produkcji tych materiałów jest droga i jeszcze nie została skomercjalizowana. Takie czynniki mogą negatywnie wpłynąć na rynek.

Ad imageAd image
Udostępnij