Wózki widłowe elektryczne – jako sposób na efektywne wykorzystanie powierzchni

- Reklama -

Wózki widłowe elektryczne stanowią odpowiedź dla przedsiębiorstw chcących wdrażać nowoczesne rozwiązania z obszaru magazynowania. Dobrze zaplanowana powierzchnia, a przede wszystkim jej optymalne użytkowanie może przełożyć się na poprawę działalności całej firmy. Odpowiednio dobrana technologia magazynowa pozytywnie oddziałuje na pracę systemu logistycznego, podniesienie jakości świadczonych usług, a tym samym na profity finansowe firmy. Dlaczego wózki widłowe elektryczne to dobry sposób na rozwój firmy? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu!

Wózki widłowe elektryczne – charakterystyka

Wózki widłowe elektryczne to coraz chętniej wybierane pojazdy do prac magazynowych. Głównym powodem ich rosnącej popularności jest to, iż nie emitują spalin w porównaniu do coraz rzadziej kupowanych wózków spalinowych – przez co można korzystać z nich bez problemu przy pracach w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Nadrzędnym zadaniem widlaków elektrycznych jest transport bliski, czyli przemieszczanie różnorodnych towarów, ich ładowanie, rozładowywanie, a także podnoszenie. To pojazdy pomocne przy wielu zadaniach, ułatwiają one pracę i poprawiają jej tempo. Wózki widłowe elektryczne warto kupować od znanych i cenionych dealerów widlaków, jak Toyota, których produkty znajdziesz tutaj.

Wózki widłowe elektryczne – budowa

Istnieje kilka modeli wózków widłowych, które różnią się budową. Wyróżniamy przede wszystkim wózki widłowe elektryczne trójkołowe oraz czterokołowe. Pierwszy typ widlaków jest bardziej zwrotny i zazwyczaj mniejszy, jednak wózki czterokołowe są zdecydowanie bardziej stabilniejsze.
Ponadto, wózki widłowe elektryczne często różnią się układami kierowniczymi. Wynika to jednak z tego, iż poszczególne marki wózków w ten sposób odróżniają się od siebie. Z zasady jednak, wspomniane układy kierownicze są do siebie bardzo zbliżone, a różnice odnoszą się do detali, które nie powinny przeszkadzać osobom korzystającym z różnych rodzajów widlaków elektrycznych.

Widlaki elektryczne – branże i przeznaczenie

wozki widlowe elektryczne branze i przeznaczenie

Wózki widłowe elektryczne najczęściej wykorzystuje się do pracy na magazynach, halach, w sklepach, portach lotniczych, składach budowlanych. To także idealne narzędzia do pracy w hurtowniach, centrach dystrybucyjnych czy w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Najczęściej jednak wózki widłowe elektryczne wykorzystywane są w branży spożywczej, a wszystko dlatego, gdyż są to zazwyczaj prace wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie emisja spalin jest całkowicie zakazana oraz niezgodna z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego.

Jeżeli poszukujesz wydajnych widłowych wózków elektrycznych, zobacz tutaj!

Wybór wózków widłowych elektrycznych

Na rynku widlaków elektrycznych dostępnych jest wiele różnych rodzajów wózków widłowych. W zależności od potrzeb firmy, można dostosować wózek pod względem kierowania pojazdu, transportu czy wykorzystania energii.

Przed zakupem wózka widłowego, dobrze jest zastanowić się oraz przeanalizować jaki wózek będzie odpowiedni do naszej firmy. Przemyślana alokacja towarów w magazynie, a przy tym dobrze dobrany widlak elektryczny to istotne czynności, które przyczynią się, do tego, iż nasza firma będzie funkcjonować sprawnie. Nieprawidłowy rozdział produktów i nieprzemyślany zakup wózka widłowego może spowolnić pracę całego magazynu, a także utrudnić zadania magazynierom, jak i operatorom wózków widłowych.

Co zrobić, aby prawidłowo dobrać środek transportu do przedsiębiorstwa? Przede wszystkim dobrze jest określić wszystkie zadania, jakie pojazd ma wykonywać. Należy pod uwagę wziąć parametry, takie jak wysokość podnoszenia, masę wózka, udźwig, wydajność przeładunkową, a także szerokość korytarza roboczego. Znając te czynniki sprawniej dobierzemy optymalny wózek widłowy. Szeroki wybór wózków widłowych elektrycznych jest dostępny tutaj.

Wózki widłowe elektryczne nowe czy używane?

Obecnie zarówno na rynku pierwotnym i wtórnym wózków widłowych jest dostępnych wiele rodzajów widlaków elektrycznych. Jednak to, czy wybierzemy nowy czy używany wózek zależy od naszych preferencji. To, iż wózek był używany, nie oznacza tego, że pojazd będzie źle funkcjonował. U sprawdzonych dealerów wózków widłowych, jak przykładowo tu, można bez problemu znaleźć widlaki używane, które dobrze się prezentują, a przede wszystkim działają bez zarzutu. Dlatego osoby, które chcą zaoszczędzić podczas zakupu widlaka elektrycznego, mogą zdecydować się na pojazd używany.

Zanim dokonamy transakcji zakupu wózka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, jak:

  • wiek wózka widłowego,
  • ilość przepracowanych motogodzin – dobrze jest przeliczyć ilość motogodzin w stosunku do wieku wózka, gdyż pozwoli nam to na oszacowanie skali jego eksploatacji,
  • marka pojazdu – warto decydować się na widlaki znanych i cenionych producentów, jak przykładowo ten tutaj,
  • historię wózka widłowego – dobrze jest dowiedzieć się, czy widlak miał wykonywane regularne przeglądy techniczne,
  • stan techniczny pojazdu – analiza stanu technicznego pojazdu, to bardzo istotna czynność – dobrze jest sprawdzić stan wideł, układy hydrauliczne oraz
  • zużycie opon pojazdu,
  • elementy wymieniane – jeżeli jakieś elementy były wymieniane, wówczas należy odnotować czy zastąpiono je oryginalnymi częściami,
  • gwarancja – wiele oficjalnych dealerów wózków widłowych elektrycznych daje gwarancję od 1 do 2 lat!

Tu znajdziesz używane wózki widłowe, cechujące się wysoką jakością wykonania.

wozki widlowe elektryczne wstep 1

Podsumowanie

Wózki widłowe elektryczne mogą stanowić dobre rozwiązanie dla firm, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach systemowych i logistycznych w magazynach czy halach produkcyjnych. Wybierając odpowiedni sprzęt, dostosowany do pomieszczeń, w których widlak ma być użytkowany przedsiębiorcy są w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń między regałami. Wózki widłowe elektryczne dają wiele wymiernych korzyści i odpowiednio dopasowane mogą wpłynąć na takie elementy jak: obniżenie kosztów magazynowania czy też poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa pracy zatrudnionym osobom.

Jeżeli zależy nam na trafnej inwestycji w wózek widłowy, jednak wiemy niewiele o tych pojazdach – warto poprosić o pomoc. Jeśli w naszej firmie pracują osoby, które na co dzień mają styczność z widlakami, warto z nimi skonsultować zakup widlaka. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór cenionego dealera wózków widłowych, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego wózka widłowego.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -