Wspólna innowacja Cisco i NVIDIA: Jak AI transformuje pracę hybrydową

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit
6 min

Cisco zaprezentowało kolejny efekt wieloletniej współpracy z NVIDIA w obszarze rozwiązań do pracy hybrydowej zasilanych AI. Firma zaprezentowała Room Kit EQX i rozszerzenie możliwości Cinematic Meetings – oba rozwiązania są zasilane silnikiem AI NVIDIA. Współpraca pozwala osiągnąć lepszą inteligencję audio i wideo w rozwiązaniach do współpracy Cisco.

“Firmy muszą na nowo zdefiniować i skonfigurować przestrzenie robocze, żeby zachęcić ludzi do powrotu do biur, poprzez zapewnienie im narzędzi do płynnej i satysfakcjonującej współpracy”powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Security and Collaboration. “Nasza współpraca z NVIDIA i portfolio rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji umożliwiają to, uwalniając potencjał pracowników hybrydowych”.

Integracja urządzeń wideo obsługujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia trwałości inwestycji poczynionych w hybrydowe środowiska pracy. Ścisła integracja światowej klasy sprzętu Cisco, wiodącego systemu operacyjnego dla sal konferencyjnych RoomOS oraz możliwości AI NVIDIA pozwala Cisco dostarczać najbardziej wydajną w branży platformę AI i uczenia maszynowego – umożliwiającą 20-krotne zwiększenie możliwości AI w porównaniu z poprzednimi generacjami tej technologii.

“Edge AI odgrywa kluczową rolę we wprowadzaniu autonomii i zwiększaniu produktywności w wielu branżach”, powiedział Deepu Talla, wiceprezes działu Embedded and Edge Computing w firmie NVIDIA. “Cisco i NVIDIA są pionierami w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu usprawnienia współpracy w miejscu pracy, a nowa linia produktów wprowadzi do tej przestrzeni transformacyjną technologię”.

- Advertisement -

Room Kit EQX = piękne sale konferencyjne przyszłości

Cisco odświeżyło swoje portfolio urządzeń z modułami NVIDIA AI, oferując rozwiązania dla każdego progu cenowego i przestrzeni roboczej. Najwyższym priorytetem dla wielu klientów jest odświeżenie rozwiązań dedykowanych do średnich i dużych przestrzeni, które często są najważniejszymi pomieszczeniami spotkań biznesowych. Do tej pory zoptymalizowanie tych przestrzeni pod kątem korzystania z wideo było skomplikowane, wymagało od integratorów połączenia sprzętu audio, wideo oraz mebli, co niejednokrotnie wymagało specjalisty.

Room Kit EQX to nowe, zintegrowane rozwiązanie do współpracy, które umożliwia klientom proste i spójne wdrażanie stylowych sal konferencyjnych przyszłości bez względu na kształt biura.

Cisco, nvidia
źródło: Cisco

Korzyści dla pracowników hybrydowych obejmują:

  • Uproszczone wdrożenie i utrzymanie: klienci mogą korzystać z elastycznych opcji montażu, w tym naściennego lub wolnostojącego, w niektórych przypadkach eliminując potrzebę uzyskiwania pozwoleń od zarządców budynków czy dodatkowych kosztów budowy. To urządzenie eliminuje również potrzebę stosowania improwizowanych rozwiązań, skracając zarówno czas, jak i koszty wdrażania, przy jednoczesnym zapewnieniu doświadczeń użytkowników charakterystycznych dla flagowych przestrzeni wideokonferencyjnych.
  • Zaawansowane możliwości audiowizualne: Wykorzystując platformę NVIDIA Jetson edge AI do zasilania kamery, dźwięku i inteligencji mowy, EQX zmniejsza poczucie odległości między uczestnikami osobistymi i zdalnymi.
  • Interoperacyjność na różnych platformach: W trybie RoomOS, EQX oferuje natywne Webex Meetings oraz interoperacyjność wideo z platformami innych firm. EQX obsługuje również natywnie Microsoft Teams Rooms w połączeniu z w pełni funkcjonalnymi Webex Meetings.
  • Ujednolicone zarządzanie i bezpieczeństwo: Administratorzy IT mogą korzystać z funkcji zarządzania urządzeniami i analizy przestrzeni roboczej w Cisco Control Hub.

Zestaw Room Kit EQX jest już dostępny. 

Kinowe spotkania – Distance Zero

Z perspektywy pracujących coraz bardziej cyfrowo i w rozproszeniu geograficznym ludzi, spotkania na których wszyscy są fizycznie obecni, nie są już normą. Funkcje Cinematic Meetings firmy Cisco wykorzystują system NVIDIA Jetson, aby zapewnić doświadczenia współpracy, które zmniejszają wpływ odległości i sprawiają, że wszyscy uczestnicy spotkania czują się tak, jakby byli w pokoju – zgodnie z koncepcją Cisco Distance Zero. Aby stworzyć bardziej sprawiedliwe i integracyjne doświadczenia dla wszystkich uczestników spotkań, Cisco wprowadza Distance Zero do nowych przestrzeni roboczych:

  • Nowe, angażujące konfiguracje przestrzeni roboczej: Cisco ujawnia plan zupełnie nowego, przypominającego „ognisko” doświadczenia w sali konferencyjnej. W centrum konfiguracji znajdują się cztery poczwórne kamery i ekrany na wysokości oczu, wszystkie skonfigurowane w okrągłym układzie, aby zapewnić angażujący widok treści i zdalnych uczestników. Aby zapewnić sprawiedliwe i integracyjne doświadczenie, ta konfiguracja stwarza poczucie współpracy twarzą w twarz zarówno dla uczestników zdalnych, jak i osobistych.
  • Prezentacje hybrydowe: klienci mogą teraz doświadczać kinowych spotkań w salach audytoryjnych i szkoleniowych. Urządzenia Cisco płynnie przełączają kamery i widoki, aby zapewnić zdalnym uczestnikom najlepszy widok prelegentów, ich treści i reakcji publiczności z bliska. A w nowym trybie prezentera hybrydowego, zdalny prelegent i ten w pomieszczeniu mogą z łatwością wejść na scenę razem, aby przeprowadzić wirtualnie prezentacje w trybie hybrydowym.

Rozwiązania te są już dostępne. 

Lata współpracy Cisco i NVIDIA

Cisco i NVIDIA współpracują ze sobą od 2015 roku – lata przed trwającym boomem na sztuczną inteligencję. Razem tworzą wiodące w branży urządzenia, które rozwiązują największe wyzwania związane z technologią do współpracy. Celem jest maksymalizacja potencjału pracowników w erze hybrydowej, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji.

Udostępnij
- REKLAMA -