Ad image

Zalety gotowych spółek o których mogłeś nie wiedzieć

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej skłaniają się ku zakładaniu spółek, które są alternatywą dla zwykłej działalności gospodarczej. Mają one jednak poważną wadę – proces zakładania trwa bardzo długo. Na szczęście jest na to rozwiązanie – gotowe spółki!

Założenie spółki? Szykuj się na długie oczekiwanie!

Proces rejestracji spółki nie jest ani prosty, ani szybki. Na początku należy skompletować wiele dokumentów, przygotować umowę spółki, uzyskać numer NIP, REGON, zgłosić się do VAT/VAT-EU i dokonać rejestracji w KRS. Alternatywą, która miała ułatwić proces rejestracji spółek z o.o., jest założenie spółki przez internet, w trybie S24. Mimo to czas oczekiwania na rejestrację wynosić może nawet kilka miesięcy! Dodatkowo, jeśli okaże się, że dokumenty są niekompletne lub źle wypełnione, wniosek jest odrzucany, a proces rejestracji zaczyna się od nowa.
W momencie, kiedy rejestracji spółki w końcu się uda, nie zawsze jest możliwe natychmiastowe rozpoczęcie działalności. Wiele branż wymaga bowiem uzyskania specjalnych zezwoleń albo koncesji, co znowu wiąże się z długim czasem oczekiwania.

Spółka gotowa od zaraz

Długie oczekiwanie oraz kompletowanie potrzebnych dokumentów nie zawsze jest możliwe, a założenie zwykłej działalności gospodarczej nie daje tyle korzyści, co założenie spółki z o.o. Jeśli masz świeży pomysł, który chcesz jak najszybciej wprowadzić w życie, ale aktualnie jesteś bez pracy i planujesz “przejść na swoje” to czas na pewno nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Rozwiązaniem jest zakup gotowej spółki – po zakupie działalność można zacząć praktycznie następnego dnia. Jest to rozwiązanie zbawienne dla wielu osób i nic dziwnego, że coraz więcej osób je wybiera.

Zalety gotowych spółek

Jakie są zalety gotowych spółek?

● Spółka jest już zarejestrowana i może prowadzić działalność. W KRS można zmienić jej nazwę, rodzaj działalności, adres, członków.

● Przy zakupie spółki formalności są ograniczone do minimum i są one prowadzone przez firmę sprzedającą spółki. Twoja rola ogranicza się do wyboru i złożenia kilku podpisów.

● Zakup spółki może odbyć się na odległość – jeśli więc znalazłeś atrakcyjną ofertę na drugim końcu kraju, to nie ma żadnego problemu!

● W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać nową spółkę, jak i taką, która ma duży staż. Może to się przydać na przykład podczas starania się o kredyt.

● Potrzebujesz pozwoleń albo koncesji? Firmy sprzedające spółki zwykle proponują szeroki wachlarz różnorodnych opcji.

● Gotowe spółki mają czystą historię, więc nie czeka Cię żadna niemiła niespodzianka.

Artykuł sponsorowany