Związek Cyfrowa Polska ma 4 nowych członków. Kolejni cyfrowi giganci dołączają do organizacji

Związek Cyfrowa Polska powiększa się o cztery firmy. Nowi członkowie będą zaangażowani między innymi w kwestie dotyczące wdrażania rozwiązań metawersum, cyfrowego obiegu dokumentacji i rozwoju sztucznej inteligencji. Włączą się także w edukację cyfrową.

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit 4 min
4 min

Związek Cyfrowa Polska, który zrzesza firmy z sektora cyfrowego i nowych technologii działające na polskim rynku pozyskał nowych członków – Dell Technologies, Iron Mountain, Meta oraz NTT System. Nowi członkowie będą zaangażowani między innymi w kwestie dotyczące wdrażania rozwiązań metawersum, cyfrowego obiegu dokumentacji i rozwoju sztucznej inteligencji. Włączą się także w edukację cyfrową.

– Jesteśmy zaszczyceni, że kolejni ważni gracze na rynku nowych technologii zdecydowali o dołączeniu do Związku Cyfrowa Polskamówi Michał Kanownik, prezes organizacji.Obecność tych czterech ważnych firm na liście członków Cyfrowej Polski pomoże nam zacieśnić kontakty i wzajemnie wspierać się w działaniach na rzecz cyfryzacji naszego kraju. Dzięki nim będziemy mogli tworzyć szerszą platformę do wymiany doświadczeń i jeszcze skuteczniej reprezentować głos branży cyfrowej precyzuje Michał Kanownik.

Związek Cyfrowa Polska – czym zajmą się nowi członkowie

Meta to jedna z największych firm technologicznych na świecie, właściciel m.in. platform Facebook oraz Instagram. W ramach Związku Cyfrowa Polska wesprze dalsze prace Komitetu ds. Metawersum, opracowującego ramy polskiej strategii metaświata, a także włączy się w prace nad kwestiami wykorzystania sztucznej inteligencji. – Głęboko wierzymy w otwarte podejście do budowy cyfrowej przyszłości, w której technologie takie jak sztuczna inteligencja i metawersum pobudzają kreatywność i współpracę wielu środowisk – firm, przedsiębiorców, twórców, naukowców i administracji publicznej. Tylko w ten sposób możemy zachować innowacyjność oraz tworzyć bezpieczne i użyteczne rozwiązania. Dlatego dołączamy do Związku Cyfrowa Polska, licząc na dalsze pogłębianie współpracy sektora cyfrowego w Polscemówi Jakub Turowski, dyrektor ds polityki publicznej w Europie Środkowo-Wschodniej w Meta.

Druga z firm – Dell Technologies – to unikalna rodzina firm zapewniających kluczową infrastrukturę, umożliwiającą organizacjom płynne przeprowadzenie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę danych. Dell Technologies jest wybierany przez klientów wszelkich rozmiarów, ze 180 krajów – od 98 proc. firm z listy Fortune 500, po klientów indywidualnych. Cyfrowa Polska skorzysta na doświadczeniu firmy m.in. w zakresie cyfrowej transformacji edukacji. – Współpraca z organizacjami takimi jak Związek Cyfrowa Polska jest dla nas niezbędnym elementem funkcjonowania na polskim rynku. Chcemy brać czynny udział zarówno w propagowaniu wiedzy na temat cyfryzacji, jak i w dyskusjach dotyczących możliwości rozwoju jakie dają dziś nowe technologiepodkreśla Tomasz Panufnik, Sales Director Public Sector, Dell Technologies Polska.

Do Związku Cyfrowa Polska dołącza również NTT System S.A., polska firma, dystrybutor, ale też producent komputerów, z których szczególnie wyróżniają się gamingowe. Także to przedsiębiorstwo pomoże w realizowaniu zadań związanych z edukacją cyfrową. Jak przypomina Tadeusz Kurek, Prezes NTT System S.A, firma jest jednym z najbardziej doświadczonych, polski przedsiębiorstw w branży. – Uczestniczymy od blisko 35 lat w cyfrowej transformacji w naszym kraju, dlatego przystąpienie do Związku Cyfrowa Polska jest dla nas z jednej strony dużym wyróżnieniem, ale przede wszystkim naturalnym, kolejnym krokiem w realizacji naszej misji –  zaznacza Tadeusz Kurek.

Działania Cyfrowej Polski wesprze też Iron Mountain. To przedsiębiorstwo wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie pełni rolę lidera w zakresie zarządzania dokumentacją. Dlatego to właśnie cyfrowy obieg informacji będzie najważniejszym tematem działań firmy w ramach Cyfrowej Polski.
– Głęboko wierzymy, że rolą prawdziwego lidera jest dzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą, a także czynny udział w edukowaniu rynku. Jesteśmy dumni, że u boku innych organizacji zrzeszonych w Związku Cyfrowa Polska, będziemy od teraz wspólnie pracować nad zwiększaniem dojrzałości technologicznej w naszym kraju. To ogromna odpowiedzialność, jednak nie mam wątpliwości, że jako firma o globalnym zasięgu i z gromadzonym wiele lat know-how w zarządzaniu informacjami w biznesie dołożymy znaczącą cegiełkę do cyfrowej transformacji w Polsce – mówi Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu w Iron Mountain Polska.

Udostępnij